خدمات پس از فروش ایران خودرو، یازده سال صدرنشین در ارائه خدمات

ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران طی سال های اخیر نشان می دهد که خدمات پس از فروش ایران خودرو در طول 11 سال اخیر همواره برتر بوده و هرسال نسبت به سال قبل با رشد خوبی همراه بوده است.

ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از 48 شرکت خودرویی داخلی و خارجی و همچنین در مجموع 2385 نمایندگی مجاز در سراسر کشور، نشان می دهد که ایساکو با دارا بودن حدودا 700 نمایندگی در سراسر کشور موفق به دریافت امتیاز 83.9 شده و همچون سال های گذشته با یک رشد 1.2 درصدی، در جایگاه نخست شرکت های خدمات پس از فروش کشور قرار گرفته است تا برای 11 سال صدرنشین این جدول باشد.

امتياز نهايي خدمات پس از فروش کشور در سال 98 معادل 68.7 درصد بوده که نسبت به سال قبل با کاهش 3.2 درصدی همراه بوده است، با این حال ایساکو پای خود را فراتر از این محدوده گذاشته و نه تنها 15.2 امتیاز بیشتر از خط میانگین دریافت کرده است، بلکه نسبت به سال قبل خود نیز رشد 1.2 درصدی را تجربه کرده است.

در حالی که بسیاری از شرکت های خودروساز کشور با تحریم مجدد صنعت خودروسازی و عدم توانایی تامین قطعات مورد نیاز خود زمین گیر شدند و همچنین خدمات پس از فروش آنان به سختی انجام شده و قطعات مورد نیاز آنان به سختی در بازار پیدا می شود، گروه صنعتی ایران خودرو و بخش خدمات پس از فروش این شرکت در دوره تحریم صنعت خودروسازی به رغم مشکلات فراوانی که بوجود آمد، همچنان به فعالیت خود ادامه داده و خدمات پس از فروش این شرکت باعث شد تا مشکلی در تامین قطعات اساسی مشتریان وجود نداشته باشد.

از جمله دلایلی که باعث شده خدمات پس از فروش ایران خودرو در صدر شرکت های خدمات پس از فروش قرار گیرد، هدف قرار دادن افزایش رضایت مشتریان و تلاش چند برابری با استفاده از فناوری روز، بهره‌ مندی از سامانه‌ هایی نظیر اصالت قطعه و اپلیکیشن ایساکو، اجرای طرح‌ های مختلفی همچون اتوکلیک، سامانه هوش تجاری، پروژه‌ های نگهداری نظام موفقیت پایدار، استقرار چرخه بهره‌ وری و مدیریت کیفیت، داخلی‌ سازی قطعات خودرو، خودکفایی در تولید ابزار مخصوص و بسیاری از موارد دیگر بوده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران