مدیر سابق فراری و فعلی لامبورگینی بر تخت ریاست فرمول یک خواهد نشست

استفانو دومنیکالی، مدیر سابق فراری و فعلی لامبورگینی، رئیس آینده فرمول یک خواهد شد و از فصل 2021 جانشین چیس کری می‌شود. البته هنوز قرارداد رسمی به این منظور به امضا نرسیده است، اما انتظار می‌رود در روزهای آتی این جابجایی در این سمت به صورت رسمی اعلام گردد. خبر رسمی از طرف فرمول یک نیز هنوز انتشار نیافته اما در روز سه‌شنبه این خبر به تیم‌ها اطلاع داده شده است. کری در چارچوب فرمول یک به فعالیت خود ادامه خواهد ولی در نقشی متفاوت.

دومنیکالی از سال 2008 تا 2014 ریاست تیم فرمول یک فراری را بر عهده داشته و پیش‌تر و از سال 1998 نیز به عنوان مدیر ورزشی این تبم فعالیت می‌کرده است. وی نقش بسیار مهمی در کسب شش عنوان قهرمانی فراری در شروع قرن جاری داشت. دومنیکالی بعد از استعفا از سمتش در سال 2014 به آئودی پیوست و در سمت نایب رئیسی بخش ابتکارات تجاری جدید این کارخانه شروع به فعالیت کرد. بعد از آن و در سال 2016 به لامبورگینی نقل مکان کرد. در این دوره او تلاش کرد تا پروژه فرمول دو و فرمول سه این کارخانه را احیا کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران