قطعات خودروهای ناقص بزودی از گمرک ترخیص شده و این خودروها به دست مشتریان می‌رسند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

یکی از پرسروصداترین اتفاقات ماه گذشته، انتشار تصاویری از پارکینگ ایران خودرو بابل بود که تعداد بسیار زیادی خودروی مختلف را در آن شاهد بودیم و به قدری تعداد خودروهای موجود در آن زیاد بود که در واقع آن را به مزرعه خودرو تشبیه کردند.

انتشار چنین تصاویری از پارکینگ ایران خودرو بابل در حالی صورت گرفت که قیمت خودروهای داخلی روز به روز افزایش پیدا می کند و گروه صنعتی ایران خودرو نیز از مشکلات تولید و عرضه خود به مشتریان می گوید و همین موضوع باعث شد تا شبهاتی در رابطه با دپوی آنان مطرح شده و اینکه گروه صنعتی ایران خودرو با توجه به مصوبه شورای رقابت مبنی بر افزایش 3 ماه یکبار قیمت کارخانه خودروهای داخلی، قصد دارد ماشین های خود را با قیمت های بالاتری به مشتریان عرضه کند.

با مطرح شدن چنین موضوع، خودروسازان به این شایعه واکنش نشان داده و اعلام کردند که خودروهای دپو شده در پارکینگ ایران خودرو بابل فاقد برخی قطعات بوده و خودروهای ناقص این شرکت هستند، با این حال دستگاه قضایی به ماجرای دپوی خودروسازان ورود پیدا کرد و نتیجه این تحقیقات همان چیزی شد که ایران خودرو اعلام کرده بود و خودروهای دپو شده کمبود برخی قطعات دارند.

خودروهای ناقص ایران خودرو

حال پیرو این موضوع فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو در مصاحبه اخیر خود چنین عنوان کرد یکی از موضوعاتی که این اواخر توجه اصحاب رسانه را به خود جلب کرده، بحث تعداد خودروهایی است که شرکت ایران خودرو تولید کرده و به دلیل قطعاتی که در آن نواقصی وجود دارد، امکان عرضه به بازار وجود ندارد.

مدیرعامل ایران خودرو در ادامه عنوان کرد که در حال حاضر باید گفت بخش قابل توجهی از تولیدات ما نزدیک به 30 هزار دستگاه خودرو که دارای کمبود قطعه هستند، قطعات آنان در گمرکات کشور موجود بوده و با هماهنگی صورت گرفته با مقامات مربوطه، امیدواریم طی چند روز آینده بتوانیم این قطعات را از گمرکات خارج کنیم و تعداد 30 هزار خودرویی که با کمبود قطعا مواجه هستند را ظرف مدت زمانی کوتاه تکمیل کنیم و به دست مردم برسانیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران