موضوعات داغ

قیمت خودرو در بازار منفجر شد، خیز پراید برای 140 میلیون تومان!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
عکس مطلب اول

سال هاست که منتظر آمدن یک روز خوب در صنعت خودروسازی هستیم، اما این روز خوب هیچگاه فرا نرسید و روز به روز هم شاهد وخیم تر شدن اوضاع بازار و صنعت خودروسازی هستیم. سال هاست به امید کاهش قیمت خودرو منظر ماندیم و تنها چیزی که نصیبمان شد، خرید خودرویی بود که می توانستیم چندماه و یا چندسال قبل با قیمت کمتری خریداری کنیم و دیگر پشیمانی که هیچ سودی ندارد.

باتوجه به شرایط اخیر صنعت خودروسازی و مشکلاتی که برای این صنعت بوجود آمده است، هرساله این سوال را از خودمان می پرسیم که آیا روزی فرا می رسد که قیمت خودرو کاهش پیدا کند و معمولا با بهانه کردن فصل تابستان و شروع مسافرت ها و افزایش معاملات خودرو در این فصل، به خودمان می گوییم که با تمام شدن فصل تابستان و شروع دوباره مدارس تقاضای خرید در بازار خودرو کمتر شده و می توانیم در فصل پاییز با قیمت کمتری صاحب خودرو شویم.

ولی در طول دو سال اخیر هر یکماه انتظار برای خرید خودرو باعث شده تا مشتریان چند میلیون هزینه بیشتری برای خرید خودرو بپردازند و حال با شرایطی که دولتمردان برای خودروساز بزرگ داخلی برای افزایش 3 ماه یکبار قیمت های خود فراهم کرده اند، به نظر نمی رسد که دیگر امیدی به کاهش قیمت ها در بازار باشد، بویژه طی روزهای اخیر که شاهد انفجاری جدید در قیمت خودروهای داخلی هستیم، درحالی که با شروع فصل پاییز انتظار می رفت قیمت خودرو کاهش پیدا کند.

عمق فاجعه را زمانی می توان فهمید که به قیمت 135 میلیون تومانی برای خودروی پراید 111 می رسیم و این یعنی مدل های 131 و 132 پراید هم در بازار با قیمتی بالاتر از 120 میلیون تومان معامله می شود! این درحالیست که اواخر شهریورماه خودروی پراید 111 با قیمت 112 میلیون تومانی معامله شد و حالا با گذشت کمتر از یک هفته، قیمت ارزان ترین خودروی هاچ بک کشور برای رسیدن به قیمت 140 میلیون تومانی خیز برداشته است!.

دنا پلاس توربوشارژر

دنا پلاس توربو، خودروی پرحاشیه این روزهای اخیر هم به مرز 600 میلیون تومانی رسیده است و اگر هم به فکر خرید یک شاسی بلند چینی باشید، لازم است که برای خودروی جک S5 هزینه 800 میلیون تومانی پرداخت کنید!. خودروی شاسی بلند هایما S7 هم در حال حاضر به قیمتی حدود 850 میلیون تومان رسیده است. عجیب ترین قیمت را می توانیم برای خودروی مزدا 3 بدانیم که اواخر شهریورماه به قیمت 1 میلیارد تومانی رسیده بود، اما اکنون قیمت این خودرو مرزهای جدیدی را فتح کرده و به قیمت سرسام آور 1 میلیارد و 100 میلیون تومانی رسیده است.

خودروی برجامی پژو 2008 هم که در اواخر شهریورماه قیمت 900 میلیون تومانی داشت، اکنون به قیمت عجیب 1 میلیارد و 60 میلیون تومانی رسیده است و این یعنی افزایش قیمت 160 میلیون تومانی تنها بعد از گذشت 1 هفته!. سیتروئن C3 نیز طی روز گذشته به قیمت 1 میلیارد و 200 میلیون تومانی رسیده است.

در بین خودروهای تولید داخل هم می توان به قیمت 238 میلیون تومانی برای پژو پارس، قیمت 228 میلیون تومانی برای پژو 206 تیپ 2 و یا قیمت 290 میلیون تومانی برای خودروی پژو 206 تیپ 5 اشاره کرد که تمامی این اتفاقات نشان از بی بند و باری صنعت خودروسازی کشور و رها کردن آن توسط دولت دارد.

پژو 206

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

عرضه 500 دستگاه ریسپکت پرایم در بورس کالا در 25 بهمن ماه 1401 + جدول شرایط
عرضه 500 دستگاه ریسپکت پرایم در بورس کالا در 25 بهمن ماه 1401 + جدول شرایط
عرضه 1000 دستگاه خودروی فیدلیتی در بورس کالا 25 بهمن ماه + جدول شرایط
عرضه 1000 دستگاه خودروی فیدلیتی در بورس کالا 25 بهمن ماه + جدول شرایط
جریمه تردد خودرو بدون پلاک چیست؟
جریمه تردد خودرو بدون پلاک چیست؟
خروج دود سیاه از اگزوز هنگام گاز دادن
خروج دود سیاه از اگزوز هنگام گاز دادن
کامبیز دیرباز، سفیر برند فونیکس و خودرو تیگو 8 پرو مکس
کامبیز دیرباز، سفیر برند فونیکس و خودرو تیگو 8 پرو مکس