اولین شاسی بلند سایپا بزودی به بازار عرضه می‌شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از آغاز پروژه تولید اولین خودروی شاسی بلند آفرودی کشور با نشان ایرانی خبر داد و سپس اعلام کرد که در راستای تداوم بخشی به برنامه های تحول گرایانه گروه خودروسازی سایپا، قرار است که محصول جدید گروه خودروسازی سایپا سال آینده به تولید انبوه رسیده و در دسترس مشتریان قرار گیرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به توقف عرضه و خروج پراید از خطوط تولید این شرکت، اعلام کرد که گروه خودروسازی سایپا با عرضه فیس ‌لیفت دو محصول فعلی کوییک و ساینا و همچنین راه اندازی محصول جدید سایپا شاهین، در سال جاری تحول و گسترش سبد محصولات خود را انجام داده است و در سال آینده هم نه تنها محصولی دیگر براساس پلتفرم SP100 به عنوان اولین خودروی کراس اوور ایرانی به بازار عرضه خواهد شد، بلکه تولید انبوه و عرضه یک خودروی شاسی بلند کاملا جدید با امکان رانندگی آفرودی هم در دستور کار سایپا قرار گرفته است.

تحولی بزرگ در سبد محصولات سایپا

سید جواد سلیمانی در ادامه چنین عنوان کرد که از نیمه دوم سال جاری تا پایان سال آینده، تحولی بزرگ در سبد محصولات گروه خودروسازی سایپا با ورود ساینا S، کوییک S، سایپا شاهین، کراس اوور جدید براساس پلتفرم SP100 و همچنین یک خودروی شاسی بلند آفرودی ایجاد خواهد شد و قطعا تصور مشتریان و جامعه از گروه خودروسازی سایپا تغییر خواهد کرد.

پوست ‌اندازی و تحول اساسی در رویکرد سایپا درحالی دنبال می شود که در سخت ‌ترین سال ‌های صنعت خودروسازی از لحاظ تحریم های بین المللی، تنگناهای اقتصادی داخلی و شیوع ویروس کرونا قرار داریم و نشانه ای روشن از توانمندی مدیریتی و تخصص مهندسان و کارکنان صنعت خودروی ایران خواهد بود!.

همچنین بخوانید:فودای لندفورت، شاسی بلند جدید چینی برای بازار ایران + مشخصات فنی

گفتنی است که این محصول نخستین خودرو شاسی بلند SUV بومی ‌سازی شده در کشور است که دارای ویژگی های منحصر به فردی از جمله سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیل و شاسی مستقل بوده وب اعث قابلیت، توان و کیفیت قابل ملاحظه ‌ای برای این خودرو شده است تا به محصولی آفرودی و سرسخت تبدیل شود. با ورود این محصول به بازار، صنعت خودرو ایران پس از سال‌ ها شاهد تولید یک خودروی متفاوت خواهد بود که جزییات بیشتر آن طی روزهای آینده ارائه خواهد شد.

نظرات
 
 
 
محمد 1399/7/10
تقریبا یه سالی میشه ک توو زامیاد با کمک سپاه دارن روو یه ماشین چینی کار میکنن
میخواستن شاسی نیسان رو بهش بخورونن
احتمالا همونه
امید 1399/7/10
اگه همین طرح نمای بغل که منتشر شده باشه ، باید گفت یه طرح مثل طراحی های ۷-۸ سال پیش چینیه ، با اون چرخ های کوچیکش
با وضع فعلی قیمت هم لابد میلیاردیه !
Amir Hesam 1399/7/14
و یک خودرو دیگر

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران