شرکت های خودروسازی ملزم به عرضه خودرو در بورس می شوند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت روز گذشته اعلام کرد که براساس گزارشات و جلساتی که در کارگروه توسعه صنایع و معادن برگزار شد، قرار است که شرکت ‌های خودروساز داخلی ملزم به عرضه خودروهای خود تنها از طریق بورس شوند.

طبق اطلاعات بدست آمده، خودرو و ساماندهی بازار خودرو یکی از اولویت‌ های اصلی کمیسیون صنایع و معادن بوده و در طول این دو سه ماه اخیر با یک کار فشرده، طرحی با موضوع ساماندهی بازار و صنعت خودروهای سبک آماده شده و در حال حاضر در کمیسیون صنایع تحت بررسی قرار دارد و کارهای کارشناسی بر روی آن انجام می شود، اما طی هفته آتی طرح به صحن مجلس آمده و رای گیری خواهد شد.

یکی از موضوعات مطرح شده در طرح ساماندهی بازار خودر، همانطور که در ابتدا گفتیم عرضه خودرو در بورس است و در این خصوص اعلام شده که ارائه خودرو در بورس کالا، موضوع تحت بررسی نمایندگان مجلس برای سامان بخشیدن به بازار خودرو است و طبق گزارشات منتشر شده، قرار است که شرکت ‌های خودروساز داخلی ملزم به عرضه خودرو تنها از طریق بورس شوند!.

به بیانی ساده تر، برای خودروها و براساس فرمول قیمت گذاری یک پایه قیمتی تعیین خواهد شد و سپس عرضه آنان در بورس صورت خواهد گرفت تا قیمت نهایی آنان براساس عرضه و تقاضا تعیین شده و رقابتی شود و در نهایت شرکت های خودروسازی محصولات خود را با آن قیمت به فروش برسانند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران