شماره گذاری خودروهای رنو به زودی شروع می شوند؛ یورو 4 پلاک می شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

پس از ممنوعیت شماره گذاری خودروهای یورو 4 توسط سازمان حفاظت از محیط زیست، مشکلات زیادی برای خودروسازان و همچنین مشتریانی بوجود آمد که خودروهای تولید شده آنان دارای استانداردهای یورو 4 بوده و اجازه شماره گذاری به آنان داده نمی شد که این موضوع هم بلاتکلیفی خودروسازان و هم بلاتکلیفی مشتریان را در پی داشت.

اجازه سازمان محیط زیست برای شماره گذاری خودروهای یورو 4

حال روز گذشته با ارسال نامه ای از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست به رئیس پلیس راهور ناجا، شماره گذاری تعدادی از خودروهای یورو 4 که در کارخانه تولید شده و امکان شماره گذاری آنان برای تحویل به مشتریان وجود ندارد، داده شده است که عموما محصولات رنو، چانگان و آریو هستند.

در این نامه، سازمان حفاظت از محیط زیست شماره گذاری خودروهای بنزینی باقی مانده از رنو ساندرو، ساندرو استپ وی، پارس تندر، چانگان و همچنین خودروی آریو را بلامانع اعلام کرد که به ترتیب 3060 دستگاه خودروی رنو، 290 دستگاه خودروی چانگان و تعداد 420 دستگاه خودروی آریو را شامل می شود.

در این نامه آمده است که شماره‌ گذاری خودروهای مذکور با شماره شاسی حداکثر تا تاریخ 30 آذر ماه 99 و صرفا برای مدل سال 98 از نظر این سازمان بلامانع خواهد بود، هرچند ادامه فرآیند شماره‌ گذاری منوط به اخذ تاییدیه مجدد این سازمان است.

نظرات