درآمدزایی جدید ولوو، فروش گواهی آلایندگی هوا به دیگر خودروسازان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

امروزه فروش مدل های هیبرید ولوو در اروپا بسیار بالا بوده و این خودروها به سرعت فروخته می‌شوند. همین عامل به این شرکت اجازه می‌دهد که نه تنها به راحتی با متوسط میزان انتشار CO2 در اروپا مطابقت داشته باشند بلکه بتواند گواهی آلایندگی هوای خود را به خودروسازان رقیب که برای دستیابی به قوانین جدید در تلاش هستند نیز بفروشد.

طبق قانون اتحادیه اروپا، خودروسازان در هنگام فروش خودرو باید به این نکته توجه داشته باشند که متوسط میزان انتشار CO2 ناوگان خود را به 950 گرم در کیلومتر کاهش دهند. در غیر اینصورت متحمل جریمه های سنگینی می‌شوند.

این قوانین همچنین به خودروسازان اجازه می‌دهد تا هنگام فروش خودروهای تمام برقی یا هیبریدی، این گواهی را به دست آورند و بتوانند در دستیابی به محدودیت های جدید از آن استفاده کنند و یا به دیگر خودروسازان بفروشند.

ولوو گفت که تقریبا از هر سه خودرویی که در سال جاری در اروپا فروخته شده است یک دستگاه هیبریدی وجود داشته و تعداد کمی از آن ها خودروهای الکتریکی تحت عنوان ولوو و پولستار بوده است.

ولوو آماده فروش اوراق آلایندگی هوا به متقاضیان است

کارلا دی گیزلیر، مدیر مالی ارشد ولوو، در گفتگویی با فایننشال تایمز گفت ما در این زمینه وضعیت خوبی داریم و قطعا جریمه ای پرداخت نخواهیم کرد. حتی در صورت تمایل رقبا، قادر به حمایت از آن ها نیز هستیم. او همچنین افزوده است که این شرکت در حال حاضر با کسی در حال مذاکره نیست.

به دست آوردن گواهینامه آلایندگی هوا از خودروسازان رقیب، اقدامی ایمن برای جلوگیری از پرداخت جریمه های سنگین در اروپا است.

ولوو

فیات کرایسلر پس از خرید این گواهی نامه از تسلا، به قوانین اتحادیه اروپا پایبند است در صورتی که فولکس واگن بعد از مواجه شدن با تاخیر در برنامه ی تولید و راه اندازی خودروهای الکتریکی، با توجه به تقاضای شدید شاسی‌بلند الکتریکی ام جی ZS، با این شرکت بریتانیایی-چینی قرارداد بست.

ولوو همچنین از فروش اولین اوراق قرضه سبز خود به ارزش 500 میلیون یورو (585 میلیون دلار) خبر داد و افزود که این مبلغ برای سرمایه گذاری در مدل های الکتریکی آینده مصرف خواهد شد.

نظرات
 
 
 
asd 1399/7/17
ما کجاییم؟ اینها کجا هستند؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران