پرفروش ترین خودروهای الکتریکی در کشورهای مختلف جهان + جدول

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

آمار فروش خودرو در سال 2019 میلادی، نشان از فروش 2.1 میلیون دستگاهی انواع خودروی الکتریکی در سراسر جهان دارد و انتظار می رود که تعداد فروش آنان تا پایان سال جاری میلادی به طور چشمگیری افزایش پیدا کند و حال شیوع ویروس کرونا و لزوم داشتن ماشینی که بتوان از داخل خانه هم شارژ آن را تامین کرد، باعث شده تا فروش خودروهای الکتریکی رشد خیره کننده ای تجربه کنند.

همه گیری کرونا باعث شد تا خیلی از مردم از خانه های خود بیرون نروند و اگر یک خودروی بنزینی داشته باشید، لازم بود که به یکی از پرخطرترین مکان های شهر یعنی پمپ بنزین ها برای تامین سوخت خود مراجعه کنید، اما در صورت داشتن یک خودروی الکتریکی می توان از داخل خانه هم شارژ مورد نیاز ماشین را تامین کرد و همین دلیل باعث شد تا فروش وسایل نقلیه تمام الکتریکی رشد قابل توجهی با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان داشته باشد.

حال باتوجه به آماری که از فروش خودروهای الکتریکی در سراسر جهان منتشر شده است، می توان به داده های فروش در 60 کشور مختلف جهان دسترسی پیدا کرد که فروش خودروهای الکتریکی در آنان رواج داشته و سهم قابل توجهی از بازار خودروی آن کشور را در اختیار دارند.

همانطور که انتظار می رفت، کمپانی خودروسازی تسلا در بسیاری از کشورهای مختلف جهان یکه تاز بوده و توانسته بیشترین سهم فروش را در کشورهای مختلف جهان داشته باشد. در واقع کمپانی خودروسازی تسلا با راه اندازی خودروی تسلا مدل 3 توانست تحول بزرگی در فروش خود ایجاد کند و اکنون در 21 کشور مختلف جهان، خودروی تسلا مدل 3 به عنوان پرفروش ترین خودروی الکتریکی شناخته می شود.

در جایگاه دوم می توان به یکی از باسابقه ترین برندهای فعال در بین خودروهای الکتریکی اشاره کرد. نیسان لیف در نسل دوم خود توانسته سهم فروش بالایی در 9 کشور مختلف جهان داشته باشد و پس از آن کمپانی خودروسازی رنو قرار می گیرد که با خودروی الکتریکی ZOE توانسته بیشترین سهم فروش را در 7 کشور جهان داشته باشد.

با این حال نکته جالب را می توان در جایگاه چهارم پیدا کرد و آن هم شرکت خودروسازی بایک خواهد بود که محصولات الکتریکی آن در 6 کشور جهان بیشترین سهم فروش را دارد، درحالی که چینی ها خرید تسلا مدل 3 را به دیگر خودروهای الکتریکی ترجیح می دهند. باتوجه به جدول زیر، می توانید سهم فروش خودروهای الکتریکی را در کشورهای مختلف جهان شاهد باشید.

برندخودروتعداد کشورهای پرفروش
تسلامدل 321
نیسانلیف9
رنو ZOE7
بایکE-C Series6
فولکس و اگنگلف الکتریکی5
آئودیe-Tron2
بی ام وi32
اشکوداسیتی گو الکتریکی2
 

نظرات
 
 
 
رضا 1399/7/21
به لطف پیشرفت صنعت خودروسازی در ایران هنوز خودروهای هشت سوپاپ تولید
و الودگی بالایی به کلانشهرها می دهند در حالی که دنیا به سمت تولید خودروی
هایبرید و الکتریکی پیش می رود!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران