سباستین فتل امیدوار به برتری در انتخاب استراتژی لاستیک است

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

سباستین فتل امیدوار است که آزاد بودن او در انتخاب لاستیک برای مسابقه فرمول یک آلمان باعث شود تا در مسابقه خانگی خود نتیجه مثبتی بگیرد.

قهرمان ۴دوره رقابت های جهانی فرمول یک در حالی دیروز با خودرو فراری خود به رده ۱۱ ام خط استارت رسیده است که آخرین فرد پیروز در این پیست همین سباستین است منتهی در سال ۲۰۱۳ و با خودرو ردبول.

سباستین در جمع ده نفر پایانی، نفر اول است و استارت مسابقه را از جایگاه ۱۱ام خواهد داشت. همانطور که میدانید نفرات کنار رفته در بخش دوم تعیین خط در انتخاب نوع لاستیک برای شروع مسابقه آزاد هستند و سباستین امیدوار است این حق انتخاب او باعث شود تا در طول مسابقه برتری خوبی پیدا کند و خود را به هم تیمی اش نزدیک تر کند.

پس از گذشت ۱۰مسابقه از رقابت های فرمول یک ۲۰۲۰ فتل در رده ۱۳ جدول قهرمانی قرار گرفته است و این آخرین فصلی خواهد بود که او را با خودرو فراری میبینیم. در سال آینده سباستین برای تیم آستون مارتین یا همان ریسینگ پوینت فعلی رانندگی خواهد کرد. سباستین در رابطه با تعیین خط روز شنبه گفت:

امیدواردم انتخاب آزاد نوع لاستیک باعث شود تا در مسابقه دست بازتری داشته باشم. در مرحله اول تعیین خط هرچه توان داشتم گذاشتم و خودرو بیشتر از این کشش نداشت. در بخش عقب خودرو مشکل پایداری داریم و خودرو علاقه زیادی به سر خوردن داشت. در آخرین دور در مرحله Q2 احساس بهتری در خودرو داشتم و این واقعا مایه خجالت است که نتوانستم به مرحله سوم تعیین خط راه پیدا کنم.

سباستین و چارلز هر دو از پکیچ جدید به روزرسانی فراری در این مسابقه استفاده خواهند کرد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که طرفداران سباستین فتل آلمانی در پیست حظور چشمگیری داشتند و این مورد برای سباستین انگیزه بیشتری ایجاد کرده است. هرچند عدم برگزاری تمرینات روز جمعه به علت نبود دید کافی برای هلیکوپتر امداد باعث شده بود تا تمام رانندگان از تنظیمات خودرو راضی نباشند. فتل در اینباره گفت:

ما زمان تمرین بسیار کمی داشتیم و با توجه به تغییرات زیادی که در خودرو ایجاد کرده بودیم نیاز بود تا برای هر دو خودرو تنظیمات متفاوتی را امتحان کنیم. البته فکر نمیکنم یکسان بودن تنظیمات دو خودرو در نتیجه تاثیر بخصوصی داشته باشد. امروز از دیدن هواداران بسیار خوشحال شدم. هوا کمی بهتر شده بود و این بسیار امیدوار کننده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران