کمربند ایمنی و کیسه‌های هوا توسط هیوندای به پوشاک تبدیل می‌شوند!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تعدادی از خودروسازان دست به تولید و فروش لباس هایی زده‌اند که این نمونه لباس ها عمدتا محدود به پیراهن‌هایی با آرم چاپ شده روی آن می‌شود.

هیوندای با معرفی مجموعه Re استایل سال 2020 رویکرد متفاوتی را اتخاذ کرده است.در این فرآیند که استفاده ی مجدد خلاقانه نامیده می‌شود مواد دور ریختنی ایجاد شده در فرآیند تولید، و همچنین قطعات خودروهای اوراقی مجددا استفاده می‌شوند.

امسال هیوندای با تعدادی از برندهای مختلف مد از جمله آلیگیری، دنیم ای ال وی،public school ، پوش باتن، ریچارد کوین و رزی اسولین همکاری کرده است.

هیوندای علت همکاری با این برندها را دیدگاه مشترک در یافتن راهکارهای جدید و پایدار در ایجاد محصولات، اظهار داشته است.

به لطف این مشارکت آلیگیری گردنبند، چوکر و دستبندهایی از بقایای کمربند ایمنی، شیشه و مواد ابری در ترکیب با طلا، نقره و مروارید ساخته است.

برند ای ال وی دنیم نیز به همین ترتیب لباسی بلند از ضایعات چرمی باقیمانده از تولید خودرو ایجاد کرده است.

Re استایل

Public School و پوش باتن نیز دست به تولید جلیقه هایی زده‌اند. ریچارد کوین یک شکم بند زنانه از کیسه هوای بازیافتی ایجاد کرده است. رزی اسولین نیز یک کیف دستی سبک از تارهای کمربند ایمنی، پارچه های فرش و ابرهای دور ریختنی اتومبیل ساخته است‌.

این محصولات در 13 اکتبر در فروشگاه سلفریج و وب‌سایت های خرده فروشی به فروش خواهند رسید.

اگرچه این مجموعه مورد پسند همگان واقع نخواهد شد اما هیوندای هدف خود از تولید این مجموعه را جلوگیری از دور ریختن کیسه های هوا، چرم و شیشه به صورت زباله و تشویق به همکاری برای حمایت از اندیشه و نوآوری های جدید اظهار داشته است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران