لکلرک: مشکل فراری بیشتر با حجم سوخت خودرو است

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

چارلز لکلرک معتقد است دلیل سرعت بیشتر فراری در روز تعیین خط نسبت به روز مسابقه تفاوت در حجم سوخت خودرو است.

در حالیکه فراری در یکی از ضعیف ترین فصل های خود قرار دارد این تنها چارلز لکلرک است که توانسته دوبار بر روی سکو برود و بیشتر از هم تیمی خود، سباستین فتل از خودرو خود بهره ببرد.

اما یکی از موضوعات اساسی این است که لکلرک حتی مسابقاتی را که از جایگاه بالا آغاز کرده است توانایی حفظ آن رده را ندارد و بعد از چندین دور رده های زیادی را از دست می دهد.

این اتفاق دوباره در گرندپری گذشته در آلمان رخ داد و لکلرک با وجود استارت از رده ۴ام در پایان مسابقه با ۸ثانیه اختلاف نسبت به پیر گسلی که از رده ۱۲ ام استارت زده بود پشت سر او در رده ۷ام قرار گرفت.

چارلز لکلرک
لکلرک در این باره گفت:

ما از ابتدای سال بارها دیده ایم که با سوخت کم سرعت بسیار خوبی داریم و نتایج تعیین خط ما نیز حاکی از این امر است. اما هر بار که سوخت زیادی در خودرو بار گذاری می کنیم در طول مسابقه با مشکل مواجه می شویم.

این مشکل در نوربرگرینگ نیز دوباره رخ داد، ما با لاستیک های مدیوم سرعت خوبی داشتیم اما با لاستیک های سافت مشکلات زیادی در رابطه با چسبندگی خودرو داشتیم. من نمی خواستم از لاستیک های سافت استفاده کنم اما راه دیگری نداشتیم و این بهترین کاری بود که میتوانستیم انجام دهیم اما خوب نتیجه خوبی برای ما نداشت.

ماتیو بینوتو مدیر تیم فراری در باره مشکل فراری افزود:

این یک مسابقه دشوار برای ما بود که عمدتا به دلیل درجه حرارت پایین لاستیک ها دچار مشکل شده بودیم. زمانیکه از لاستیک سافت استفاده کردیم به دلیل حرارت پایین پیست چسبندگی لازم را نداشتیم. البته این مشکل بیشتر در خودرو چارلز وجود داشت.

بنابراین ما مجبور بودیم که به فکر یک پیت استاپ اضافه برای او باشیم و در زمان خودرو ایمنی این کار را انجام دادیم.

واضح است که نمی توانیم از این عملکرد رضایت داشته باشیم اما همچنان به تلاش خود ادامه می دهیم.

در بخش تعیین خط پیشرفت خوبی داشتیم و اما آنچه مهم است این است که به نظر می رسد به روزرسانی هایی که معرفی می کنیم ، به خصوص با توجه به سال ۲۰۲۱ در مسیر درست پیش روند.

از این نظر ، باید اطلاعات بیشتری از مسابقه بعدی در پورتیمائو داشته باشیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران