افزایش قیمت خودرو در بازار همگام با رکود طولانی مدت خرید و فروش

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

با افزایش شدید قیمت خودرو، کمتر کسی جرات نزدیک شدن به این هیولادی چهار در بازار دارد و بیشتر مصرف کنندگان واقعی تلاش می کنند تا شانس خود را در شرایط فروش خودروسازان امتحان کنند، به همین دلیل کمتر معامله ای در بازار انجام می شود و به عبارتی ساده تر، خرید و فروش خودرو در بازار تقریبا به صفر رسیده است.

رکود تورمی در بازار خودرو کشور

باوجود چنین شرایطی، بازار خودروی کشور دچار رکود تورمی شده و درحالی که هیچ مشتری در بازار برای خرید محصولات گران قیمت پیدا نمی شود، روز به روز قیمت خودروها مرزهای جدیدی را فتح می کنند که در این بین می توان به قیمت بیشتر از 130 میلیون تومانی خودروی پراید طی روزهای اخیر اشاره کرد.

افزایش فاصله قیمت خودرو در کارخانه و بازار

فاصله قیمتی بسیار زیاد خودرو در کارخانه نسبت به بازار هم باعث شده تا تمامی مشتریان انرژی خود را برای شرکت در شرایط فروش خودروسازان خرج کنند. در این خصوص سعید موتمنی، رییس اتحادیه فروشندگان خودرو می گوید که خرید و فروش در بازار تقریبا به صفر رسیده و قیمت ‌های موجود هم کاملا کاذب هستند، هرچند طی هفته های آینده انتظار می ‌رود برای قیمت خودرو اتفاقلات خوبی رقم بخورد و با توجه به صحبت ‌های اخیر وزیر صمت، برنامه‌ های جدید و جامعی برای ساماندهی قیمت خودرو‌ها پیش بینی شده است.

خیلی دوست داریم که صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت را به فال نیک بگیریم، ولی خبرهای خوشی که طی سال های اخیر توسط مسئولان به مردم وعده داده شده، همیشه نتیجه عکس دارند و تنها شرایط را بدتر و پیچیده تر از قبل می کنند، ولی امیدوار هستیم که این دفعه برنامه ریزی جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت واقعا آبی بر روی آتش باشد، نه هیزمی که شعله قیمت ها را بیشتر کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران