تمرین سوم فرمول یک پرتغال و برتری تکراری مرسدس

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

تمرین سوم فرمول یک پرتغال نیز به پایان رسید و اینبار هم راننده تیم مرسدس، والتری بوتاس بود که بهترین زمان تمرین را ثبت کرده بود.

با وجود دو پرچم قرمز در تمرین دوم روز جمعه اهمیت تمرین سوم چند برابر از حالت عادی شده بود و تمام تیم ها در تلاش بودن تا بتوانند بهترین تنظیمات ممکن را برای مرحله تعیین خط پیدا کنند.

در این تمرین پیر گسلی که خودرو اش در تمرین دوم دچار آتش سوزی شده بود شانس دوباره ای برای رقابت پیدا کرد چرا که یک شاسی جدید و یک موتور جدید دریافت کرده بود، از سوی دیگر نیکولاس لطیفی از تیم ویلیامز نیز به دلیل استفاده از قطعات جدید مجبور به تعویض شاسی شده است. مرسدس نیز برخلاف دو تمرین گذشته در این تمرین از سیستم DAS خود استفاده کرد.

کماکان محدودیت پیست در پیچ یک باعث حذف شدن زمان رانندگان می شد و کارلوس ساینز اولین کسی بود که در این تمرین به دلیل رعایت نکردن محدوده پیست با حذف زمان خود مواجه شد. البته که کارلوس آخرین نفر نبود.

در ۱۵ دقیقه پایانی تمرین سیستم DRS خودرو دنیل ریکیاردو از کار افتاد و منجر به بیرون رفتن خودرو رنو وی شد.

در پایان تمرین سوم والتری بوتاس در جایگاه نخست ایستاد و لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران