مصاحبه اختصاصی خودروبانک با نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس

يك نماينده مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد:

اقدام مناسب سایپا در برنامه‌ريزي جهت افزایش تولید خودرو/ داخلي‌سازي قطعات خودرو ادامه يابد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اقدام سایپا برای افزایش تولید خودرو در کشور خوب و مناسب است، گفت: انتظار مي رود با داخلی‌سازی قطعات و کاهش وابستگی به شرکا و قطعه‌سازهای خارجی که در دستور کار مسئولین است، واردات از خارج صورت نگیرد.

احمد مرادی نماینده بندرعباس، قشم و حاجی‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت خودرو گفت: مقصر اصلی این افزایش قیمت دلالان هستند؛ ضمن اين كه دولت برنامه‌ای برای ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش قیمت ندارد.

وی با بیان اینکه مجلس باید برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها ورود کند، اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای دلال از وضعیت بازار سواستفاده کرده و در این زمینه کارچاق‌کنی می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم سایپا برای افزایش تولید خودروی داخلی به خصوص از زمان خارج شدن شرکت‌های بین‌المللی و بدعهدی آنها گفت: افزایش تولید خودرو در داخل اقدام خوبی از سوی سایپا است اما نکته‌ای که وجود دارد این است که برخی از مواد اولیه باید از خارج وارد شود.

مرادی گفت: مديران سایپا باید به گونه‌ای عمل کنند تا این قطعات در داخل تأمین شود و همکاری خوبی باید با قطعه‌سازان صورت گیرد.

وی تأکید کرد: اقدام شرکت سایپا برای رفتن به سمت تولید داخل مثبت و خوب ارزیابی می‌شود.

نظرات
 
 
 
سهیل 1399/8/4
خدا شما رو از ما نگیره

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران