آیا پیکاپ کیا به بازار عرضه خواهد شد؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

سگمنت پیکاپ یکی از بخش‌های با رشد بالا طی سال‌های اخیر بوده است تا جایی که خودروسازان کره‌ای نظیر سانگ یانگ و هیوندای نیز به این عرصه ورود کرده‌اند. با این حال شرکت کیا تاکنون در مورد عرضه یک پیکاپ سکوت اختیار کرده است. آیا بزودی عرضه پیکاپ کیا را شاهد خواهیم بود؟

مطابق اطلاعاتی که وب‌سایت اتوکار از مصاحبه با کیاموتورز بدست آورده، این شرکت در حال طراحی یک پیکاپ است که براساس ساختار سنتی این سگمنت یعنی شاسی نردبانی مستقل و موتور قدرتمند ساخته خواهد شد.

شیوع گسترده کووید 19 در سطح جهان سبب شده که بسیاری از پروژه‌های تحقیق و توسعه در صنعت خودروسازی به تاخیر افتند و پیکاپ کیا نیز یکی از این خودروها خواهد بود. احتمال می‌رود بازار اصلی چنین خودرویی، بازار کشورهای استرالیا و اقیانوسیه باشد.

پیشرانه حجیم احتراق داخلی گزینه قابل انتظار برای پیکاپ کیا خواهد بود. قابلیت تقسیم قدرت بین چرخ‌های مختلف نیز در این پیکاپ گنجانده خواهد شد. احتمال می‌رود طراحی پیکاپ کیا با نیم‌نگاهی به کیا استینگر، جذاب و خشن باشد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران