هرآنچه باید از جابجایی لاستیک‌ها بدانید، چرا و چطور باید لاستیک‌ها را با یکدیگر جابجا کنیم؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

استفاده چرخشی از لاستیک‌ها مثل نخ دندان کشیدن است: انجام آن کار خوبی است، اما به ندرت انجام می‌شود.

جابجا کردن لاستیک‌ها به این معناست که هر چند هزار کیلومتر آن‌ها را به یک گوشه از خودرو انتقال دهیم. اینکه پس از چند هزار کیلومتر این کار را انجام دهید به خودتان، کتابچه راهنمای خودرو و توصیه‌های فروشنده لاستیک شما بستگی دارد.

چرا باید لاستیک‌ها را با یکدیگر جابجا کنیم؟

دلیل اینکه لاستیک‌ها را با یکدیگر جابجا می‌کنیم این است که میزان فرسودگی لاستیک‌ها به جایی که قرار می‌گیرند بستگی دارد:

لبه‌های خارجی تایرهای جلو زودتر فرسوده می‌شوند، اما لبه‌های خارجی تایرهای پشتی نیز از این مشکل رنج می‌برند.

لاستیک‌های جلویی به خاطر چرخش فرمان بیشتر روی آسفالت کشیده می‌شوند.

لاستیک‌های پشتی در بسیاری از خودروها شرایط بهتری دارند، چون وزن کمتری را تحمل می‌کنند.

لاستیک‌هایی که سیستم انتقال قدرت به آن‌ها متصل است تحت تاثیر نیروی پیچش قرار می‌گیرند.

همچنین یک نظریه وجود دارد که ما بیشتر تمایل داریم به سمت راست بپیچیم.

ساختار لاستیک ها

به عبارت دیگر، به لاستیک‌های جلویی یک خودرو دیفرانسیل جلو فکر کنید: آن‌ها باید خودرو را به سمت جلو پیش ببرند، آن را هدایت کنند، کششی معادل ۷۰٪ به منظور ترمز گرفتن داشته باشند و همه این کارها را در حالی انجام دهند که یک موتور سنگین روی آن‌ها قرار گرفته است.

جابجا کردن لاستیک‌ها باعث می‌شود این مشکلات به طور مساوی روی چهار لاستیک تقسیم شود، تا بتوانید با لاستیک‌های کنونی خود چندین هزار کیلومتر بیشتر طی کنید.

چگونه لاستیک‌ها را با یکدیگر جابجا کنیم؟

فقط پیچ و مهره‌هایی که چرخ را نگه می‌دارند را شل کنید و خودرو را از روی زمین بلند کنید که این کار نیازمند یک جک خوب و مطمئن است، نه آن جک نامرغوبی که همراه خودرو بوده است. شما همچنین به چهار جک نیاز دارید تا خودرو را روی هوا نگه دارند چون قرار است همه چرخ‌ها را همزمان جدا کنید.

هر لاستیک را به کجا انتقال دهید: از راهنمای خودرو کمک بگیرید و یا از دانش استاندارد در این زمینه که توسط انجمن صنعت تایر تهیه شده است پیروی کنید:

خودروهای دیفرانسیل جلو: تایرهای جلو مستقیما به عقب می‌روند و تایرهای عقب به صورت ضربدری به جلو منتقل می‌شوند.

خودروهای دیفرانسیل عقب: تایرهای جلویی به صورت ضربدری به عقب منتقل می‌شوند، در حالی که تایرهای عقبی مستقیم به جلو انتقال پیدا می‌کنند.

خودروهای تمام چرخ محرک: تایر سمت راست جلو و سمت چپ عقب با یکدیگر عوض می‌شوند، در حالی که تایر سمت چپ جلو و سمت راست عقب همین الگو را تکرار می‌کنند.

در صورتی که مهارت کافی را در این زمینه نداشته باشید ممکن است جابجا کردن لاستیک‌ها کار خیلی دشواری به نظر برسد، پس می‌توانید از تعمیرکار خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد. لازم نیست زمان جابجا کردن لاستیک‌ها به اندازه زمان تعویض روغن یا تسمه تایم دقیق باشد، بناراین هر وقت بخواهید می‌توانید این کار را انجام دهید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران