مدل مفهومی رنو 5 الکتریکی معرفی شد، آیا رقیب مینی کوپر SE در راه است؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

رنو 5 یکی از هاچ‌بک‌های نمادین اروپایی است که در کشورمان نیز از شهرت قابل توجهی برخوردار است. رنو 5 یکی از شناخته شده ترین خودروهای مردمی فرانسه است که در فاصله سال‌های 1972 تا 1996 و در چند مدل به تولید رسید. اما چه اتفاقی می‌افتد اگر این خودرو در روزگار امروز و با قوای فنی الکتریکی به بازار باز گردد؟ طراح خوش ذوق ایتالیایی، مارکو مالت این مفهوم را برای ما به تصویر کشیده است.

مارکو مالت برای ترسیم مدل جدید رنو 5، خطوط طراحی کلاسیک و مدرن را با یکدیگر در آمیخته است که حاصل آن ظاهری است که هم برای مخاطب آشنا به نظر می‌رسد و هم جلوه‌ای آینده نگرانه را به نمایش می‌گذارد.

برای مثال جلوپنجره رنو 5 الکتریکی همانند نسخه کلاسیک از چراغ‌های عمودی بهره می‌برد اما نوارهای LED ظاهری مدرن به آن بخشیده‌اند. یک تکه مشکی رنگ نیز به جای جلوپنجره در این قسمت قرار گرفته و جایگزین ورودی هوای سنتی شده است. از آن‌جایی که پیشرانه خودرو الکتریکی است، نیازی به ورودی هوای سنتی نبوده است.

رنو 5

نمای جانبی رنو 5 الکتریکی متفاوت‌ترین قسمت این خودرو با مدل کلاسیک است، جایی‌که ستون C خودرو به رنگ مشکی در آمده و رینگ‌های آیرودینامیکی سه پره جایگزین چرخ‌های قدیمی شده‌اند.

سبک طراحی آوانگارد در قسمت عقب خودرو نیز ادامه دارد، جایی‌که یک شیشه بزرگ اکثر این قسمت را به خود اختصاص داده است. چراغ‌های عقب خودرو کاملا شبیه به مدل کلاسیک هستند و قطعه‌های طلایی نیز جلوه جالبی به سپر بخشیده‌اند.

در مجموع می‌توان گفت که مدل مفهومی رنو 5 الکتریکی خودرویی زیبا است و می‌تواند رقیبی جدی برای مینی کوپر SE باشد. البته این طرح هنوز توسط رنو به تایید نرسیده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران