تولید انبوه تندر 90 ایرانی طی یکسال و نیم آینده، هدف جدید سایپا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

سید جواد سلیمانی، مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا روز گذشته با اشاره به وابستگی 45 درصدی این شرکت برای تولید خودروی رنو L90 که توسط شرکت خودروسازی رنو تامین می شد، از بومی سازی 85 درصدی قطعات این خودرو خبر داد و در ادامه اعلام کرد که این خودرو به زودی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

با آغاز تحریم های بین المللی و خروج رنو از ایران، در عمل امکان تولید خودروی رنو L90 از بین رفته و اکنون با برنامه ریزی های انجام شده در شرکت سایپا، طی مدت 18 ماه خودروی جدید تندر نود را با استفاده از قطعاتی که در داخل کشور تولید شده، به مرحله راه اندازی نزدیک کرده ایم.

افزایش سهم داخلی سازی تندر 90

مدیرعامل سایپا اعلام کرد که پیش از این قطعاتی همچون موتور، گیربکس و برخی قطعات دیگر این خودرو کاملا وارداتی بوده و برای تامین آنان وابستگی کامل داشتیم، اما اکنون با تغییراتی که بر روی آنان اعمال شده، موفق به نصب آنان بر روی خودرو شده ایم و امکان تولید انبوه آن فراهم شده است، ضمن اینکی داخلی سازی قطعات این خودرو از 55 درصد به 85 درصد افزایش پیدا کرده است.

سید جواد سلیمانی، مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا همچنین اعلام کرد که تولیدات قبلی خودروی رنو تندر 90 با استاندارد‌های فعلی کشور همخوانی ندارد و با استاندارد‌های 65 گانه انطباق داشت، به همین دلیل مجبور شدیم تا تغییراتی عمده بر روی این خودرو انجام دهیم تا امکان دریافت استانداردهای 85 گانه را داشته باشد.

امکان ساخت داخل برخی قطعات از جمله کاتالیست وجود ندارد و از فلزاتی ساخته شده است که در ایران تولید نمی شود و به طور انحصاری، تنها در اختیار یک یا دو کشور خواهد بود، ولی به طور کلی برنامه داریم که تا حد ممکن خودرو را بومی سازی کنیم و به بیش از 85 درصد ساخت داخل برسانیم. در این رابطه هر کدام از شرکت‌ های دانش بنیان در هر زمینه بتوانند در تولید قطعات کمک کرده و نیازمندی‌ های ما را تامین کنند، از آنان استقبال خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا در پایان با اشاره به داخلی سازی بیشتر این خودرو، اعلام کرد که کاهش وابستگی به واردات قطعه و داخلی سازی آنان می تواند به کاهش قیمت خودرو کمک کند.

نظرات
 
 
 
Kia 1399/8/13
یه ال نود خوب بود اونم فاتحش خونده شد
Moein 1399/8/13
بله...داخلی سازی تندر 90 باعث کاهش قيمتش ميشه حتما
همونطور که داخلی شدن پراید و سمند هم قيمت آنها را خیلی کمتر کرد
يه زمان پراید پنج شیش ميليونم نبود و فکر میکنم الان که چند ساله کاملا داخلی شده قيمتش در حدود یک تا دو میلیونه
سمند سیزده میلیونی هم الان دم خونه ما ميدن هشت تومن
خبر خوبی بود...
احمد 1399/8/13
توو مغز اینا چیه که بجای سرمایه گذاری برای تولید یه محصول جدید دارن یه ماشین از رده خارج رو بومی سازی میکنن تازه 85%!!!!
علی حسینی 1399/8/13
انشاالله به زودی شاهد ال نود ایرانی با پیشرانه پراید در کشور عزیزمان خواهیم بود. راه تورا می‌خواند

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران