موتور کاملا جدید فراری برای فصل ۲۰۲۱ فرمول یک

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

فراری در حال کار بر روی یک موتور کاملا جدید برای فصل ۲۰۲۱ فرمول یک است، موتوری که باعث خوشحالی ماتیا بینوتو شده است.

در فصل گذشته شاهد موتوری بسیار قوی از فراری بودیم، موتوری که به راحتی لقب قویترین موتور حاضر در فصل ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داده بود و همین امر کافی بود تا شک سایر تیم ها برانگیخته شود. و در نهایت سایر تیم ها مثل ردبول شکایت خود را به FIA اعلام کردند.

در بررسی های FIA مشخص شد که موتور فراری آنچنان هم از عملکرد قانونی برخوردار نبوده است، به همین منظور دستور العمل های فتی متعددی از سوی داوران به فراری ابلاغ شد، راهکارهایی که باعث شد در فرمول یک۲۰۲۰ شاهد یک فراری به شدت کند باشیم.

چارلز لکلرک
تیم فراری هنوز بر مشکلات خود مسلط نشده است و همین امر باعث شده تا در این فصل عملکرد به شدت ضعیفی را ارائه دهند. آنها با این موتور در فصلی که دیرتر از همیشه شروع شد و کوتاهتر از سالهای گذشته است موفق به کسب حتی یک پیروزی نیز نشده اند و تنها توانسته اند دو سکو توسط چارلز لکلرک کسب کنند. همین وضعیت باعث شده تا فراری از جمع ده تیم حاظر در رقابت های فرمول یک در جایگاه ششم قرار بگیرد.

بینوتو ابراز امیدواری کرده است که نتایج ضعیف فصل ۲۰۲۰ دیگر تکرار نخواهد شد و فراری در حال ساخت یک موتور جدید برای فصل آینده است. مدیر فراری افزود:

این درست است که ما در حال حاضر بهترین موتور را در اختیار نداریم، ممکن است در سال آینده یک پاور یونیت کاملا جدید در اختیار داشته باشیم که کاملا با قوانین مطابقت دارد.

به عنوان فراری سرمایه گذاری بسیار بزرگی بر روی مجموعه تولید توان خود برای سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ انجام داده ایم.

موتور جدید ما فعلا در بخش تست داینو(Dyno) است اما ثابت شده است که در مورد قابلیت اطمینان و دوام بسیار قدرتمند است. در کل تا اینجا موتور خوبی به نظر می رسد.

اگرچه محدودیت تست موتور در شرایط تست Dyno محدود به ۹ بار خواهد بود اما مدیر فراری معتقد است همین تعداد برای آنها کافی است. وی افزود:

این محدودیت برای ما مثل یک سوال است، این به ما بستگی دارد تا بتوانیم در برنامه ریزی همه آزمایشات با dyno کارآمد باشیم. باید در زمان و نحوه انجام این تست ها خلاقیت بیشتری به کار ببندیم اما هنوز جای پیشرفت خوبی داریم. از نتایجی که امروز در تست دیدم خوشحالم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران