درگ فولکس واگن ID.3 با فولکس واگن گلف GTI + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

فولکس ‌واگن هم مانند برخی از خودروسازان دیگر، در ابتدای مسیر کنار گذاشتن روش‌های قدیمی و آغاز تجربیات جدید قرار دارد. پس از سال‌ها تبلیغ خودروهای تمام الکتریکی ID، فولکس‌ واگن سرانجام چند مدل را رونمایی کرده و اولین آن‌ها را عرضه کرده است.

اولین‌ آن‌ها خودروی الکتریکی کامپکت ID.3 است، که در ایالات متحده در دسترس نیست اما شاید این شرکت آلمانی در تصمیمش تجدیدنظر کند. مدل دیگر ID.4 یک شاسی بلند کراس‌اوور کوچک است. مدل ID.3 خیلی شبیه فولکس‌ واگن گلف است، اما در برخی زمینه‌ها هم با آن تفاوت دارد.

مدل‌های ID.3 و گلف هاچ بک‌های کامپکت با شکل و اندازه مشابه هستند، اما ID.3 بهتر از فضای کابین استفاده می‌کند و ابعاد فضای داخلی آن بیشتر شبیه فولکس‌واگن پاسات است. با این حال، اگرچه گلف از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کند، اما ID.3 تمام الکتریکی است.

گلف حتی در نسخه پایه خودش عملکرد کلی خوبی دارد. اما اگر یک گلف قدرتمند می‌خواهید، GTI مدل موردنظر شماست. فولکس ‌واگن قبلا اعلام کرده که ID.3 و ID.4 برای رقابت با تسلا مدل ۳ و مدل Y طراحی نشده‌اند. در عوض، تمرکز آن‌ها روی راحتی و کاربردی بودن قرار دارد. با این حال، صرف‌نظر از اینکه کدام خودرو الکتریکی را انتخاب کنید، از گشتاور لحظه‌ای و شتاب خوبی که توسط یک پیشرانه تمام الکتریکی تولید می‌شود، لذت خواهید برد.

شتاب‌گیری یک خودرو الکتریکی به راحتی فشار دادن پدال گاز است. در همین حال، یک دقیقه طول می‌کشد تا GTI واکنش نشان دهد. در همین حین که مسابقه ادامه دارد، GTI خیلی خوب خودش را به رقیبش می‌رساند. برای اینکه بدانید کدامیک برنده این مسابقه است ویدیو را تماشا کنید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران