جدال هیجان انگیز کشنده های مرسدس بنز و اسکانیا در مسابقه درگ + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

تا به امروز شاهد درگ های زیادی میان خودروهای اسپرت و سوپراسپرت یا حتی خودروهای معمولی بوده ایم و یا در مسابقاتی هیجان انگیزتر، شاهد رقابت خودرو با موتورسیکلت یا هواپیما بوده ایم، ولی بعید می دانیم که رقابت دو کامیون کشنده سنگین وزن با یکدیگر را دیده باشید!.

تقریبا بعید می دانیم رقابت درگی میان کامیون های استاندارد سنگین وزن شکل گرفته باشد، زیرا اساسا کارایی آنان برای مسابقه نیست و به همین خاطر رقابت درگی میان آنان شکل نمی گیرد، ولی چندی پیش گروهی از خبرنگاران انگلیسی دو دستگاه کامیون کشنده سنگین وزن اسکانیا R500 و مرسدس بنز آکتروس را کنار یکدیگر قرار دادند و با ترتیب دادن یک مسابقه درگ، این دو کامیون سنگین وزن را به چالش کشیدند.

بنز اکتروس محبوب در مقابل اسکانیا سری R

در یک طرف ماجرا، کامیون کشنده مرسدس بنز آکتروس دیده می شود که یک پیشرانه 10.7 لیتری توربودیزل با خروجی قدرت 480 اسب بخاری دارد، اما در طرف دیگر کامیون کشنده اسکانیا با پیشرانه بزرگ تر 13 لیتری و خروجی قدرت 500 اسب بخاری قرار گرفته است که همین حجم بیشتر و قدرت بالاتر می تواند برتری اندکی بر روی کاغذ ایجاد کند، اما آیا اسکانیا R500 می تواند از این نیروی بیشتر خود استفاده بهینه کرده و در این رقابت پیروز شود؟.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران