مهمترین چالش سباستین فتل در استون مارتین

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

سباستین فتل گفته است که قبل از شروع تست ها با خودرو جدید استون مارتین باید خود را در حال و هوا و شرایط این تیم قرار بدهد.

مطمئناً قهرمان چهار دوره رقابت های فرمول یک در حال روز شماری فصل فاجعه بار ۲۰۲۰ است تا هرچه زودتر لباس فراری را از تن خود در بیاورد. قبل از شروع فصل ۲۰۲۰ مشخص شد که در سال ۲۰۲۱ فتل در فراری نخواهد بود همین مورد کافی است تا عملکرد متفاوت خودرو فتل نسبت به لکلرک بحث برانگیز شود. فتل در جدول قهرمانی رانندگان با کسب تنها ۱۸ امتیاز در رده ۱۴ ام قرار گرفته است. نفر ۱۴ام از مجموع ۲۰ راننده!!!!.

استون مارتین ممکن است آخرین فرصت فتل برای بازگرداندن اعتبار شغلی او در فرمول یک باشد. با ثابت ماندن قوانین در سال ۲۰۲۱ فتل قصد دارد تا خود را به طور کامل در جریان مسیر استون مارتین قرار بدهد تا برای هر نوع چالشی آمادگی لازم را داشته باشد. سباستین گفت:

سباستین فتل
مشخص است که خودرو فصل آینده با امسال خودرو مشابهی است. اما من فکر می کنم چالش بزرگی برای من خواهد بود که از پس همه چیز بربیایم به همین منظور در ماه های ژانویه و فوریه به تیم خواهم پیوست تا مطمئن شوم تمام چیزهایی را که قبل از برگزاری تست ها لازم است بدانم، درک کرده باشم.

صادقانه بگویم، فکر نمیکنم یک چیز خاص یا یک شخص خاص برای شناختن و یاد گرفتن وجود داشته باشد، هدف شناخت کل تیم، ریتم کار آنها و برقراری ارتباط محکم با اعضاء تیم است تا بتوانیم در کمترین تنش و با بیشترین درک به کار خود ادامه دهیم.

رانندگی برای تیم فراری به خود خود برای تمامی رانندگان جهان یک آرزو و اعتبار ویژه حساب میشود، اما سباستین بیشتر از اینکه از ترک فراری ناراحت باشد از ترک طرفداران فراری ناراحت است:

قرارداد من با فراری در نهایت مثل یک رابطه است و هر رابطه ایی پایانی خواهد داشت. بدیهی است که روح و ایده فراری یک افسانه است. من از کودکی طرفدار آنها بودم و مایکل شوماخر قهرمان من بوده است. اما چیزی که دلم برای آن تنگ خواهد شد طرفداران فراری اند. البته خبر خوبی است که برخی از آنها را سال آینده نیز خواهم داشت حتی در تیمی دیگر با لباسی دیگر.

سباستین نتوانست طی دوره ۶ساله حضورش در تیم فراری قهرمانی را به این تیم بیاورد اما توانست ۱۴ پیروزی به کارنامه خود اضافه کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران