دبیر انجمن خودروسازان: قیمت کارخانه ای خودرو با کاهش نرخ ارز کمتر نمی شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به کاهش نرخ ارز طی روزهای اخیر و البته نوسان غیرقابل پیش بینی آن، اعلام کرد که مردم منتظر کاهش قیمت کارخانه ای خودرو نباشند و اگر هم نرخ ارز کاهش پیدا کند، خودروسازان برای کاهش قیمت کارخانه ای خود اقدامی نخواهند کرد.

احمد نعمت بخش با اشاره به زیان ده بودن شرکت های خودروساز داخلی اعلام کرد که با کاهش قیمت ارز، هزینه های تولید خودرو کاهش پیدا می کند و شاید شرکت های خودروسازی در مرحله نخست از زیان تولید خارج شوند، ولی در عوض سود حداقلی نصیب آنان خواهد شد و به همین خاطر با کاهش نرخ ارز، قیمت کارخانه ای خودروسازان کاهش پیدا نخواهد کرد.

دبیر انجمن خودروسازان کشور در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری مردم در بخش خودرو، چنین عنوان کرد که در حال حاضر بسیاری از مردم برای سود بیشتر به خرید خودرو اقدام کرده اند، اما با شرایط فعلی و کاهش قیمت‌ ها در بازار مجبور به فروش خودروهای خود هستند و همین عرضه بیشتر باعث کاهش قیمت خودرو در بازار می شود.

نظرات
 
 
 
Moein 1399/8/19
اگر خودروسازان با زیان کار میکنند، تولید نکنند بهتره
زمانیکه دلار گرون ميشه توی ساز و کرنا میکنن و زمانیکه ارزون ميشه
صحبت از ضررشون ميشه
ظلم به مردم نکنید، خودرو تولید نکنید
این حلبی های متحرک چند صد میلیونی ارزش بازی با زندگی مردم نداره
پ 1399/8/19
بر شما لعنت
مهدی 1399/8/20
جملاتی که جناب نعمت بخش برای اینکه ریا نشه نگفت:
۱- بهشت زیر پای خودروسازان است.
۲- خداوند هرکس را که بخواهد عزیز بدارد، او را خودروساز می کند.
۳- خودروسازی شغل انبیاست.
۴- خودروساز زندگی نمی کند بلکه زندگی را می بخشد.
مهدی 1399/8/20
بهشت هشت در دارد
یک در برای انبیا
یک در برای شهدا
و سه در برای خودروسازان که در آن برای ایران خودرو در دیگر برای سایپا و آخرین در برای خودروسازان بخش خصوصی است.
جهنم نیز هفت در دارد که ۶ در آن برای همه خودروسازان به جز خودروسازان ایران است. بدترین جایگاه جهنم هم برای سران تویوتا و ب ام و است.
علی 1399/8/21
به خدا راضی به ضررتون نیستیم. درش رو ببندید و ماشین خارجی دست دوم وارد کنید. سگش به زباله های تولید شما میارزه. در ضمن اگر بهانه تان بیکار شدن کارگرها باشد،‌ غصه نخورید. سالانه هزاران هزار بیکار میشن هیشکی هم به هیچ جاش نیست. این چند صد نفر کارگر خودرو سازی هم رویش. مطمئن باشید به جایی بر نمیخوره.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران