فولکس واگن می‌خواهد یک جزیره یونانی را به آرمان‌شهر خودروهای الکتریکی تبدیل کند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تحول صنعت خودروسازی از خودروهای احتراقی به خودروهای الکتریکی چندین دهه طول خواهد کشید. حتی اگر خودروسازان یک شبه تصمیم بگیرند خودروهای الکتریکی بیشتری نسبت به خودروهای بنزینی تولید کنند، میراث خودروهای بنزینی تا سال‌ها پابرجا باقی خواهد ماند. به نظر می‌رسد تنها راه ایجاد یک سیستم حمل و نقل پاک، جایگزین کردن خودروهای بنزینی با خودروهای الکتریکی است و این همان کاری است که فولکس‌واگن و یونان قصد دارند در جزیره آستیپالیا انجام می‌دهند.

این شرکت آلمانی و دولت یونان برای تبدیل آستیپالیا به یک جزیره سبز هوشمند به توافق رسیده‌اند. هدف آن‌ها جایگزینی وسایل نقلیه کنونی با خودروهای الکتریکی و خدمات سیار و تولید انرژی تجدیدپذیر است. این طرح شامل جایگزینی ۱۵۰۰ خودروی بنزینی با ۱۰۰۰ خودروی الکتریکی، نصب ایستگاه‌های شارژ، ارائه اسکوترها و دوچرخه‌های الکترونیکی و جایگزین کردن سیستم اتوبوس کنونی با سواری اشتراکی است.

علاوه بر خودروهای شخصی، وسایل نقلیه پلیس، خدمات اورژانسی، و ناوگان شهری با خودروهای الکتریکی جایگزین خواهند شد. انرژی موردنیاز برای این وسایل نقلیه در این جزیره ۱۰۰ کیلومتر مربعی، توسط انرژی خورشیدی و بادی تامین خواهد شد.

در حالی که فقط ۱۳۰۰ نفر در این جزیره ساکن هستند، هر ساله ۷۲۰۰۰ گردشگر از آن بازدید می‌کنند. فولکس‌واگن و یونان هنوز تاریخی برای آغاز این طرح مشخص نکرده‌اند، اما انتظار می‌رود اجرای این پروژه شش سال طول بکشد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران