شرایط کسب زود هنگام هفتمین قهرمانی لوئیس همیلتون در استانبول پارک ترکیه

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

پس از گذشت چند مسابقه ابتدایی فصل مشخص بود که لوئیس همیلتون گام در راه کسب هفتمین قهرمانی خود گذاشته است، اما اکنون و در روز یکشنبه در جریان مسابقه فرمول یک ترکیه همیلتون شانس این را دارد تا قبل از پایان فصل۲۰۲۰، هفتمین قهرمانی خود را جشن بگیرد.

با جلو رفتن مسابقات فرمول یک ۲۰۲۰ همیلتون یکی پس از دیگری رکورد های شوماخر بزرگ را به نام خود ثبت می کرد. در مسابقه قبلی پیروزی همیلتون به معنی ثبت رکورد تعداد بیشترین برد به نام خود او بود اما روز یکشنبه نوبت کسب افتخار اصلی است، رسیدن به عدد ۷ تعداد قهرمانی های شوماخر.!!!

اما کسب قهرمانی هفتم با توجه به اختلاف امتیاز لوئیس و والتری نیاز به یک سری اتفاقات دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

همیلتون در حال حاضر با ۲۸۲ امتیاز در صدر ایستاده و والتری بوتاس با ۱۹۷ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. با یک حساب سر انگشتی مشخص است که همیلتون ۸۵ امتیاز از والتری جلو است و تا پایان فصل تنها ۱۰۴ امتیاز باقی مانده است که این عدد بعد از گرندپری استانبول پارک ترکیه به ۷۸ کاهش خواهد یافت.

این بدان معنی است که اگر والتری خواهان رقابت تا پایان فصل است باید پس از اتمام مسابقه ترکیه اختلاف خود با همیلتون را به ۷۷ برساند. بنابراین اگر راننده فنلاندی تیم مرسدس نتواند پیروز مسابقه شود باید قهرمانی هفتم لوئیس را به او تبریک بگوید. اما به همین سادگی هم نیست، پیروزی بوتاس باید همراه با شرایط خاصی برای رده همیلتون باشد پس کمی صبر کنید تا شرایط را توضیح دهم، اما اگر همیلتون موفق به کسب پیروزی شود دیگر هیچ شرطی وجود نداشته و قهرمانی بی چون و چرای فصل ۲۰۲۰ رقابت های فرمول یک برابر خواهد شد با هفتمین قهرمانی راننده بریتانیایی تیم مرسدس.

پیست استانبول پارک ترکیه
حالت اول: بوتاس موفق به کسب پیروزی شود و تک امتیاز سریعترین دور مسابقه را هم به دست بیاورد، قهرمانی همیلتون به مسابقه بعدی خواهد کشید.

حالت دوم: اگر بوتاس موفق به کسب پیروزی شود همیلتون باید در جایگاه دوم قرار داشته باشد تا قهرمان شود.

حالت سوم: اگر بوتاس دوم شود اما تک امتیاز سریعترین دور را هم کسب کند همیلتون برای کسب قهرمانی تنها به یک رده چهارمی نیاز دارد.

حالت چهارم: اگر بوتاس سوم شود اما تک امتیاز سریعترین دور را هم کسب کند همیلتون برای کسب قهرمانی تنها به یک رده پنجمی نیاز دارد.

حالت پنجم: اگر بوتاس سوم شود کافی است تا همیلتون پایین تر از رده ششم نباشد تا قهرمان شود.

حالت ششم: اگر بوتاس چهارم شود کافی است تا همیلتون پایین تر از رده هفتم نباشد تا قهرمان شود.

حالت هفتم: اگر بوتاس پنجم شود کافی است تا همیلتون پایین تر از رده هشتم نباشد تا قهرمان شود.

حالت هشتم: اگر بوتاس ششم شود اما تک امتیاز سریعترین دور را هم کسب کند همیلتون برای کسب قهرمانی تنها به یک رده نه ام نیاز دارد.

حالت نهم: اگر بوتاس ششم شود کافی است تا همیلتون پایین تر از رده دهم نباشد تا قهرمان شود.

و اما آخرین حالت، اگر بوتاس در جایگاهی پایین تر از ششم به کار خود پایان دهد حتی در صورت کنار رفتن همیلتون از جریان مسابقه نیز قهرمانی در دستان لوئیس خواهد بود.

خودرو همیلتون و بوتاس
معنی تمام این حالات این است که به صورت خلاصه بوتاس باید هشت امتیاز بیشتر از همیلتون در ترکیه به دست آورد تا رقابت قهرمانی را یک مسابقه دیگر زنده نگه دارد. در طول این فصل والتری تنها در دو مسابقه اتریش و روسیه موفق به شکست لوئیس شده است. از سوی دیگر همیلتون گفته است که دوست دارد هرچه سریعترین به این رقابت پایان دهد پس شک نکنید مسابقه جذابی ار پیش رو خواهیم داشت. در یک سمت والتری بوتاس قرار دارد که در پی اثبات توانایی های خود است و از سوی دیگر لوئیس همیلتونی قرار دارد که برای کسب هفتمین قهرمانی خود پا به میدان گذاشته است.

پس به شدت توصیه میکنم تماشای این مسابقه را از دست ندهید چرا که به احتمال زیاد تاریخ تکرار خواهد شد و اینبار راننده ای از بریتانیا به رکورد افسانه ایی ۷ قهرمانی در رقابت های فرمول یک دست پیدا خواهد کرد.

در روز یک شنبه با پخش زنده این مسابقه به همراه گزارش فارسی اختصاصی از سایت خودروبانک در خدمت شما خواهیم بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران