زمزمه هایی که خبر از گرانی لاستیک خودرو از هفته آینده می دهد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

مصطفی تنها، سخنگوی انجمن لاستیک روز گذشته به تغییر مبنای قیمت گذاری لاستیک اشاره کرد و در این خصوص اعلام کرد که به زودی مبنای تعیین قیمت گذاری لاستیک اصلاح شده و تعیین تکلیف خواهد شد، ولی هنوز این موضوع به تولید کنندگان ابلاغ نشده است و نمی توان اطلاعات بیشتری در این رابطه ارائه کرد.

سخنگوی انجمن لاستیک اعلام کرد که در هفته آینده، قیمت تایر تعیین و تکلیف شده و مبنای تعیین قیمت گذاری لاستیک اصلاح خواهد شد. حال پیرو این موضوع شایعاتی به گوش می رسد که گویا هفته آینده مجوز افزایش 50 درصدی قیمت لاستیک به تولیدکنندگان داده خواهد شد تا از زیان ده بودن آنان قدی کاسته شود!.

شنیده ها حاکی از آن است که علاوه بر صدور مجوز 50 درصدی قیمت لاستیک، اصلاحات جدید قیمت گذاری این قطعه پرمصرف باعث می شود تا قیمت گذاری لاستیک به سمت تک نرخی شدن حرکت کرده و فاصله قیمتی آن در بازار نسبت به کارخانه کاهش پیدا کند، هرچند هنوز این موضوع تایید نشده و باید دید که برنامه اصلاح قیمت لاستیک چه هدفی را دنبال می کند.

نظرات
 
 
 
Moein 1399/8/22
لاستیک را گران نکنید، چون هر چقدر گرون کنید سیر نمیشین
کلا تولید لاستیک و این صنعت حلبی ساز را بذارين کنار مردم نفس بکشن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران