اولین تاکسی هوایی ایران بهمن ماه امسال از فرودگاه مهرآباد پرواز می کند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

منوچهر منطقی دبیر ستاد فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته، روز گذشته با اشاره به اهمیت تاکسی های پرنده اعلام کرد که پرواز اولین تاکسی پرنده در کشور از بهمن ماه سال جاری قطعی بوده و اولین پرواز آن هم از فرودگاه مهرآباد انجام خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته کشور با قطعی دانستن اولین پرواز تاکسی های پرونده در بهمن ماه امسال از فرودگاه مهرآباد، اضافه کرد که پرواز تاکسی های پرنده پیش از این دو مشکل اصلی داشت که یکی از آنان مربوط به اخذ مجوزها و دیگری مربوط به نحوه استفاده از فرودگاه های کشور بود. زیرا برای استفاده از تاکسی های پرنده لازم است که از از فرودگاه ‌ها استفاده شود و اخیرا نحوه استفاده از فرودگاه‌ ها برای این نوع تاکسی‌ تدوین شده است.

منوچهر منطقی با اشاره به جدا بودن مسیر تاکسی های هوایی نسبت به سایر هواپیماها، اعلام کرد که مسیر تاکسی ‌های هوایی باید از سایر هواپیماها جدا باشد و لازم است که از مسیرهای روان برای تاکسی ‌های هوایی استفاده شود. به عنوان مثال برای فرودگاه مهرآباد لازم است که مسیری جداگانه برای تاکسی های پرنده لحاظ شود که این موضوع آذرماه امسال آماده خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران