نگاهی به شرایط اجاره خودرو در انگلستان + لیست قیمت و مشاهده ارزان‌ترین گزینه‌ها

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

حدود دوسال است که بازار خودرو ایران روزهای بدی را سپری می‌کند و خرید خودرو برای افراد بسیاری تقریبا ناممکن شده است. در این مدت همواره مقایسه‌هایی بین شرایط ایده‌آل خرید خودرو در اروپا و آمریکای شمالی و شرایط نه چندان مطلوب کشورمان صورت می‌گیرد که نتیجه آن یاس و ناامیدی مصرف‌کنندگان ایرانی است.

با توجه به هزینه‌های نه چندان گزاف نگهداری خودرو طی سال‌های گذشته، کمتر کسی در کشورمان به فکر اجاره خودرو بود و انجام این کار تنها برای مراسم خاص و با خودروهای لوکس مرسوم بود. از زمان تاسیس مناطق آزاد تجاری و ورود خودروهای مختلف لوکس و نیمه لوکس به کشورمان نیز فرآیند اجاره خودرو در مناطق آزاد رونق گرفت.

قوانین اجاره خودرو در کشورمان چندان بروز نیستند و آژانس‌های اجاره خودرو به علت نگرانی ناشی از حوادث ناخواسته، شرایط سنگینی را به مستاجران خودرو ارائه می‌دهند که اغلب غیرقابل پذیرش هستند. با توجه به روند صعودی قیمت خودرو در کشور و افزایش هزینه‌های نگهداری خودرو، به نظر می‌رسد با تداوم چنین شرایطی آژانس‌های اجاره خودرو نیز ناچار شوند قوانین ساده‌تری را برای اجاره خودرو در کشور اعمال کنند.

این در حالی است که در کشوری همچون انگلستان اجاره خودرو تجارتی شناخته شده و پر رونق تلقی می‌شود. بسیاری از افراد و شرکت‌ها در این کشور تمایل دارند به جای خرید خودرو و دست و پنجه نرم کردن با هزینه‌های گزاف نگهداری آن، خودرویی را برای مدتی اجاره کنند. چانه زدن در مورد شرایط اجاره خودرو و توافق بر سر بندهایی نظیر مدت زمان اجاره و میزان مسافت قابل پیمایش از مهم‌ترین نکات هنگام عقد قرارداد اجاره خودرو در انگلستان هستند. در ادامه نگاهی به ارزان‌ترین خودروهای قابل اجاره در انگلستان خواهیم داشت:

شماره یک، سیتروئن C1، پیش پرداخت 1618 پوند، اقساط ماهانه 120 پوند، مدت اجاره 48 ماه، مسافت قابل پیمایش 8000 مایل در سال

هیچ خودرویی ارزان‌تر از سیتروئن C1 برای اجاره در انگلستان وجود ندارد و قیمت این خودرو حتی از تویوتا آیگو و پژو 108 نیز ارزان‌تر است، در حالی که زیرساخت و مشخصات فنی یکسانی با دو خودرو یاد شده دارد. افراد سخت‌گیر می‌توانند تریم Feel را برای اجاره انتخاب کنند که امکاناتی همچون صفحه نمایش لمسی با قابلیت اتصال تلفن همراه را در اختیار آن‌ها می‌گذارد.

شماره دو، تویوتا آیگو، پیش پرداخت 1866 پوند، اقساط ماهانه 129 پوند، مدت اجاره 48 ماه، مسافت قابل پیمایش 8000 مایل در سال

اگر مقداری بودجه را افزایش داده و ماهی نه پوند اضافه‌تر پرداخت کنید، قادر خواهید بود تویوتا آیگو را به جای سیتروئن C1 اجاره کنید.

تویوتا آیگو

این دو خودرو مشخصات فنی مشابهی دارند پس چرا باید مشتری مبلغ بیشتری پرداخت کرده و تویوتا آیگو را اجاره کند؟‌ برای پاسخ به این سوال باید گفت که تویوتا آیگو هنگام اجاره از گارانتی 5 ساله تویوتا برخوردار است.

شماره سه، کیا پیکانتو، 2088 پوند پیش پرداخت، اقساط ماهانه 174 پوند، مدت اجاره 36 ماه، مسافت قابل پیمایش 8000 مایل در سال

کیا پیکانتو به دلیل فضای داخلی جادار و راحت، راندمان قابل قبول قوای فنی و ضمانت‌نامه‌های مطمئن از مدت‌ها پیش تاکنون یکی از بهترین خودروهای شهری بازار جهانی بوده است. سیستم چندرسانه‌ای به همراه دوربین عقب و نمایشگر، کروز کنترل و سیستم تهویه اتوماتیک بخشی از امکاناتی است که با اجاره کردن کیا پیکانتو نصیب شما خواهد شد.

شماره چهار، هیوندای i10، پیش پرداخت 2193 پوند، اقساط ماهانه 171 پوند در ماه، مدت اجاره 48 ماه، مسافت قابل پیمایش 8000 مایل در سال

هیوندای i10 در این لیست چهارتایی بیشترین پیش پرداخت را برای اجاره طلب می‌کند اما در مقابل آن حجیم‌ترین و قوی‌ترین پیشرانه و بالاترین سطح از امکانات را ارائه می‌دهد. هیوندای i10‌ بیش از یک خودرو شهری ساده تلقی می‌شود و برای استفاده در بزرگراه‌ها نیز مناسب خواهد بود.

هیوندای i10

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران