قیمت لاستیک خودرو آزاد شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

طی روزهای اخیر مصطفی تنها، سخنگوی انجمن لاستیک با اشاره به تغییر مبنای قیمت گذاری لاستیک اعلام کرده بود که به زودی مبنای تعیین قیمت گذاری لاستیک اصلاح شده و تعیین تکلیف خواهد شد. حال روز گذشته با اعلام مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، رسما از تصمیم جدید دولت مردان برای کنترل قیمت ها پرده برداری شد.

آزادسازی قیمت لاستیک، حاصل جلسه ای بود که سخنگوی انجمن لاستیک طی روزهای گذشته در رابطه با آن سخن می گفت. براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، لاستیک خودروهای سواری که با ارز نیمایی تولید شده اند، در چارچوب ضوابط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان توسط واحدهای تولیدی قیمت گذاری خواهند شد، البته مشروط به اینکه تولید و زنجیره توزیع آنان در سامانه جامع تجارت ثبت شده باشد.

قیمت گذاری جدید برای لاستیک

به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، مقرر شده تا لاستیک های وارداتی سنگین با ارز 4200 تومانی، با قیمت های تعیین شده طبق محاسبات سازمان حمایت و از طریق سامانه جامع تجارت و یا حواله سازمان راهداری استان ها به فروش برسد.

علاوه بر این، برخی از لاستیک های دپوشده با ارز 4200 تومانی بیشتر از 8 ماه هستند که در انبار عاملین نگهداری شده و باوجود تحمیل هزینه های بیشتر برای توزیع کنندگان لاستیک سنگین، تاریخ مصرف آن هم رو به اتمام است. به همین منظور ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که در هر استان کمیته ای با ریاست سازمان صمت و با عضویت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، استانداری و نهاده های نظارتی تشکیل شده تا نسبت به تعیین تکلیف لاستیک های دپوشده قبل از سال 99 اقدامات لازم صورت گیرد.

مصوبه ستاد تنظیم بازار

نظرات
 
 
 
علی 1399/8/23
عمری است که قیمت ها آزاد (رها) شده است. زحمت کشیدید.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران