موضوعات داغ

بوی بد کابین هیوندای پالیسید با خوشبوکننده از بین می‌رود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

چند ماه پیش، عده زیادی گزارش دادند که کابین هیوندای پالیسید بوی خیلی بدی می‌دهد. شرکت هیوندای تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرد، و صاحبان خودروها جای قرار گرفتن سر را به عنوان منبع بوی بد معرفی کردند. حالا به نظر می‌رسد شرکت هیوندای راه‌حلی برای این مشکل پیدا کرده ‌است. این خودروساز طی یک بیانیه گفته این مشکل با استفاده از خوشبوکننده‌ها حل می‌شود.

در این بیانیه آمده که محصولات روزمره خانگی هم می‌توانند این مشکل را حل کنند. محصولات مورد قبول شامل خوشبوکننده فبریز، تمیزکننده سطوح پیور اند کلین، و خوشبوکننده هوای زپ ایر هستند. برای حل مشکل بوی بد کابین باید این خوشبوکننده‌ها را را روی بخش قرار گرفتن سر صندلی اسپری کرد. البته برای جلوگیری از آسیب زدن به چرم ناپا، هیوندای پیشنهاد می‌دهد که مالکان از نمایندگی‌ها بخواهند این کار را برای آن‌ها انجام دهد.

هیوندای پالیسید

اگرچه این یک راه‌حل ساده و سرراست به نظر می‌رسد، اما برخی از صاحبان قبلا این کار را انجام داده‌اند اما موفق نشده‌اند بوی بد صندلی‌ها را رفع کنند. این بو پس از انجام این کار دوباره در کابین خیلی از صاحبان پالیسید باقی مانده است. هیوندای به تغییرات در فرآیند ساخت محل قرار گرفتن سر به عنوان دلیل اصلی بوی بد صندلی‌ها اشاره کرده که حالا اصلاح شده است. با این حال، سخنگوی این شرکت نگفته برای رفع این مشکل چه اقدامی صورت گرفته است. هنوز مشخص نیست آيا این تلاش شرکت هیوندای، به طور کامل این بوی بد را رفع می‌کند یا خیر، آن هم با توجه به اینکه این شرکت از تابستان تاکنون از این موضوع باخبر بوده است.

هیوندای پالیسید مدل مهمی برای این خودروساز است که به عنوان پرچمدار این برند نسبتا لوکس عمل می‌کند. هیوندای در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۳۰،۰۰۰ پالیسید به فروش رساند. در سال ۲۰۲۰ تا ماه سپتامبر تقریبا ۶۰،۰۰۰ پالیسید فروخته شده است. اگر راه‌حل هیوندای این مشکل را برای همیشه حل نکند، شاید این شرکت مجبور شود راه‌حل دیگری پیدا کند که به اندازه یک اسپری خوشبوکننده ساده و ارزان نیست.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1399/8/27
خیلی خوشحالم که صنعت خودرو سازی کشورم در اوج قرار داره و توی خودروهای ایران اصلا با همچین مشکلی روبرو نیستیم
1399/8/28
چرم ناپا کجا بود!!!!!!!
هیوندا یه حرفی زده. چرا باید چرم ناپا با اون کیفیت بوی بد به خودش بگیره.
یا چرم ناپای درجه ۱۰ استفاده کرده یا اصلا چرم ناپا استفاده نکرده و گفته کردم.