قیمت باتری بین 50 تا 100 درصد افزایش پیدا کرده است

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

باتوجه به گزارش های میدانی و همچنین طبق گفته تعمیرکاران، باتری ‌های تولید داخل بین 50 تا 100 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده اند، این درحالیست که گفته می شود باتری های خارجی هم عمر کوتاهی داشته و بعد از گذشت حدود 5 ماه با مشکل مواجه می شوند که علت آن را طولانی شدن زمان ترخیص از گمرکات کشور و یا دیر رسیدن محموله به دلیل تحریم های بین المللی می دانند.

به گزارش خودروبانک و به نقل از قطعه نیوز، باتری خودرو در سال جاری افزایش قیمت بین 50 تا 100 درصدی را تجربه کرده است که یکی از دلایل آن طبق گفته فعالان این حوزه، تغییرات زیاد نرخ ارز بوده است.

فارغ از نوسانات نرخ ارز به طور مستقیم، افزایش قیمت سرب برای استفاده در باتری اتومبیل است که قیمت آن به دو عامل اصلی بستگی داشته و شامل قیمت تعیین شده در بورس فلزات گرانبها در لندن و همچنین نرخ ارز با تاثیر روزانه بر قیمت سرب می شود که باعث شده قیمت باتری کاملا در نوسان باشد.

در حال حاضر تولید کنندگان باتری در کشور محدود هستند اما امکان تولید و تامین نیاز بازار را خواهند داشت، با این حال تغییرات نرخ ارز طی ماه های اخیر باعث شده تا قیمت این قطعه مهم خودرو نیز تغییراتی داشته باشد.

طبق گفته فعالان صنعت باتری، تا چند سال پیش باتری خودرو در سبد حمایتی دولت بود، اما امروز این حمایت‌ ها قطع شده و در حالی که این کالا به شدت نیازمند حمایت دولت است، در شرایط فعلی ارز لازم برای واردات مواد اولیه از کانال بانکی تامین می شود و با وجود اهمیت بسیار بالای آن در صنعت خودروسازی، در دسته کالاهای اساسی قرار نگرفته است!.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران