کارلوس گون: بحران کرونا منجر به ادغام شرکت‌های خودروسازی بیشتری خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کارلوس گون رئیس سابق نیسان، بر این باور است که همه‌گیری کرونا منجر به ادغام شرکت‌های خودروسازی بیشتری با یکدیگر خواهد شد.

گون در مصاحبه اخیرش گفته حتی وقتی یک واکسن ساخته و توزیع شود، صنعت خودرو همچنان دچار مشکل خواهد بود و شرکت‌هایی که چشم‌انداز مناسبی از آینده ندارند، احتمالا توسط شرکت‌هایی که برنامه‌های بهتری برای آینده دارند تصاحب خواهند شد.

گون حدس زده که شرکت‌هایی مثل نیسان، رنو و میتسوبیشی ممکن است از این بحران جان سالم به در نبرند. گون گفته:

من با توجه به چیزهایی که می‌دانم و بهانه‌ها و توضیحاتی که مدیران اجرایی درباره مشکلات ارائه می‌دهند، خیلی خوش بین نیستم که نیسان،‌ رنو و میتسوبیشی از این شرایط سربلند بیرون بیایند.

این مدیر اجرایی سابق، که به خاطر نجات نیسان مشهور است، گفته ایلان ماسک و تسلا به رهبرانی در صنعت خودرو تبدیل شده‌اند، مخصوصا در بحران کرونا که طی آن سهام تسلا تقریبا ۴۰۰ درصد افزایش‌یافته است. او در این باره هم گفته است:

این نکات زیادی درباره آینده بازار خودرو را نشان می‌دهد و من نمی‌توانم آن‌ها را سرزنش کنم. آیا این اقدامی بیش از حد افراطی است یا نه؟ این به عملکرد آینده تسلا بستگی خواهد داشت. اما ایلان کار بسیار بزرگی را با بهره‌گیری از تمام پتانسیل شرکت و جذاب کردن بازار انجام داده‌ است. و این به نفع خودش تمام شده است.

گون از خانه خودش در لبنان در این مصاحبه شرکت کرد، جایی که پس از فرار از ژاپن در ۲۹ دسامبر سال گذشته تاکنون در آنجا ساکن بوده است. او گفته امیدوار است روزی بتواند لبنان را بدون ترس از دستگیری ترک کند و همچنین از موافقت ایالات‌متحده با ژاپن برای استرداد مایکل تیلور و پیتر تیلور که در فرارش نقش داشته‌اند شگفت‌زده شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران