لوئیس همیلتون: مسابقه ترکیه ثابت کرد عامل اصلی موفقیت من هستم نه خودرو مرسدس

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

لوئیس همیلتون پس از پیروزی در مسابقه فرمول یک ترکیه و کسب هفتمین قهرمانی جان خود گفته است که دیگر فکر کنم به همه ثابت شده باشد که عامل اصلی کسب این موفقیت ها من هستم، نه خودرو مرسدس.

همیلتون توانست مسابقه ای را که از رده ششم استارت زده بود با پیروزی به پایان برساند در حالیکه قبل از شروع مسابقه بارانی شدیدی در پیست آمده بود و در زمان شروع مسابقه سطح پیست به نوعی دچار یخ زدگی شده بود. راننده بریتانیایی تیم مرسدس به جزء انحراف کمی که در دورهای ابتدایی داشت توانست یک رانندگی بی نقص را از خود نشان دهد و به رده اول دست پیدا کند.

انتخاب استراتژی یک پیت استاپ توسط لوئیس باعث شد تا در پایان مسابقه عملا دیگر لاستیکی برای او نمانده باشد اما او با همان لاستیک ها موفق به لپ کردن خودرو های بسیاری شد و توانست با اختلاف ۳۱ ثانیه جلوتر از سرجیو پرز از خط پایان عبور کند. همین امر باعث شد تا همیلتون به هفتمین قهرمانی جهان خود دست پیدا کند و به رکوردی دیگر از شوماخر بزرگ دست یابد. وی گفت:

من از این مدل مسابقات بیشتر میخواهم، شرایطی سخت و غیر قابل پیش بینی. هرچه فرصت های این چنینی بیشتر باشند بیشتر میتوانم توانایی های خود را ثابت کنم. فکر میکنم امروز همه متوجه شده باشند که لیاقت عناوینی که کسب کرده ام را دارم. در این مسابقه شرایط برای همه سخت بود و خودرو هیچ برتری برای راننده ایجاد نمی کرد، و همین باعث شد تا همه به توان واقعی من پی ببرند و متوجه این نکته باشند که عامل پیروزی من هستم نه خودرویی که در اختیار من است.

لوئیس همیلتون
از سوی دیگر در حالیکه لوئیس برای پیروزی تلاش می کرد هم تیمی او ۶بار دچار اسپین شد و در نهایت به رده ۱۴ ام رسید تا نتواند در راه کسب هفتمین قهرمانی لوئیس هیچ گونه تداخلی ایجاد کند.

در حالیکه پیروزی مسابقه ترکیه قطعا یکی از ده پیروزی به یاد ماندی همیلتون خواهد بود اما این راننده ۳۵ ساله در موارد بسیاری استعداد بالای خود را به ما ثابت کرده است. اما هرگز نتوانست احترام بالایی را که امثال سر جکی استوارت کسب کرده اند را دریافت کند. به اعتقاد لوئیس این امر به خاطر باور عمومی بر قدرت برتر خودرو مرسدس است.

من متوجه این مسئله هستم که همیشه از رانندگان سابق به عنوان رانندگان برتری یاد می شود. اما به شما قول می دهم و امیدوارم بتوانم بر سر قول خود بمانم که در ۲۰ سال آینده وقتی به گذشته نگاه میکنم دلم میخواهد تک تک رانندگان جوانی را که به این جایگاه خواهند رسید در آغوش بگیرم، رانندگانی مثل لندو، راسل و حتی مکس ورشتپن، یا هر کسی که باشد.

من میدانم که کسب قهرمانی چقدر سخت است و با آن آشنا ام. مطمئناً شما باید یک تیم خوب داشته باشید و البته یک ماشین عالی نیز باید داشته باشید. در گذشته نیز هیچ راننده ای بدون داشتن این موارد موفق به کسب قهرمانی نشده است.

حتی در کارتینگ نیز شرای به همین گونه است. اولین قهرمانی خود را به یاد دارم، در حالیکه من در تلاش برای مسابقه دادن بودم کودکی مسابقه را پیروز شد که بر روی کارت اش موتور تیونینگ شده توسط پدر جنسن باتن قرار داشت، آن موتور به معنی واقعی موتور یک موشک بود. در مقابل من از یک موتور ارزان قیمت دست پنجم استفاده می کردم و به هیچ عنوان توانایی رقابت با آنها را نداشتم.

به یاد می اورم در یک آخر هفته در سال ۱۹۹۲یا ۱۹۹۳ بود که او در حال رفتن به یک رده بالاتر بود و قصد داشت تا موتور خود را بفروشد، پدرم برای اینکه بتوانم آن موتور را بخرد نیاز به ۲۰۰۰پوند داشت و برای اینکار مجبور شد بعضی از وسایل خانه را بفروشد. اما نتیجه کار چه بود؟ در تمام مسابقات با موتور دست دوم همان فرد از او جلوتر بودم، روحیه من اینگونه است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران