شرایط خرید خودرو در بورس تشریح شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

سرانجام مجلس کلیات طرح ساماندهی عرضه خودرو در بورس را تصویب کرد و بر اساس این مصوبه، هر شخص می ‌تواند هر 3 سال یک بار اقدام به خرید خودرو با یک کد ملی در بورس کالا کند و همچنین قبل از پایان 3 سال مقرر، نمی ‌تواند اقدام به فروش خودرو کند.

پیش از این مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود که براساس گزارشات و جلساتی که در کارگروه توسعه صنایع و معادن برگزار شد، قرار است شرکت ‌های خودروساز داخلی ملزم به عرضه خودروهای خود تنها از طریق بورس شوند.

طبق اطلاعات بدست آمده، خودرو و ساماندهی بازار خودرو یکی از اولویت‌ های اصلی کمیسیون صنایع و معادن بوده و در طول این دو سه ماه اخیر با یک کار فشرده، طرحی با موضوع ساماندهی بازار و صنعت خودروهای سبک آماده شده و کارهای کارشناسی بر روی آن انجام شده است.

یکی از موضوعات مطرح شده در طرح ساماندهی بازار خودرو، همانطور که در ابتدا گفتیم عرضه خودرو در بورس است و در این خصوص اعلام شده که ارائه خودرو در بورس کالا، موضوع تحت بررسی نمایندگان مجلس برای سامان بخشیدن به بازار خودرو بود و طبق گزارشات منتشر شده، قرار است شرکت ‌های خودروساز داخلی ملزم به عرضه خودرو از طریق بورس شوند!.

به بیانی ساده تر، برای خودروها و براساس فرمول قیمت گذاری یک پایه قیمتی تعیین خواهد شد و سپس عرضه آنان در بورس صورت خواهد گرفت تا قیمت نهایی آنان براساس عرضه و تقاضا تعیین شده و رقابتی شود و در نهایت شرکت های خودروسازی محصولات خود را با آن قیمت به فروش برسانند.

نظرات
 
 
 
ali 1399/9/1
بله
دوباره یه روش اختراع کردن مردمو تیغ بزنن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران