شرایط خرید خودرو در بورس تشریح شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

سرانجام مجلس کلیات طرح ساماندهی عرضه خودرو در بورس را تصویب کرد و بر اساس این مصوبه، هر شخص می ‌تواند هر 3 سال یک بار اقدام به خرید خودرو با یک کد ملی در بورس کالا کند و همچنین قبل از پایان 3 سال مقرر، نمی ‌تواند اقدام به فروش خودرو کند.

پیش از این مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود که براساس گزارشات و جلساتی که در کارگروه توسعه صنایع و معادن برگزار شد، قرار است شرکت ‌های خودروساز داخلی ملزم به عرضه خودروهای خود تنها از طریق بورس شوند.

طبق اطلاعات بدست آمده، خودرو و ساماندهی بازار خودرو یکی از اولویت‌ های اصلی کمیسیون صنایع و معادن بوده و در طول این دو سه ماه اخیر با یک کار فشرده، طرحی با موضوع ساماندهی بازار و صنعت خودروهای سبک آماده شده و کارهای کارشناسی بر روی آن انجام شده است.

یکی از موضوعات مطرح شده در طرح ساماندهی بازار خودرو، همانطور که در ابتدا گفتیم عرضه خودرو در بورس است و در این خصوص اعلام شده که ارائه خودرو در بورس کالا، موضوع تحت بررسی نمایندگان مجلس برای سامان بخشیدن به بازار خودرو بود و طبق گزارشات منتشر شده، قرار است شرکت ‌های خودروساز داخلی ملزم به عرضه خودرو از طریق بورس شوند!.

به بیانی ساده تر، برای خودروها و براساس فرمول قیمت گذاری یک پایه قیمتی تعیین خواهد شد و سپس عرضه آنان در بورس صورت خواهد گرفت تا قیمت نهایی آنان براساس عرضه و تقاضا تعیین شده و رقابتی شود و در نهایت شرکت های خودروسازی محصولات خود را با آن قیمت به فروش برسانند.

نظرات
 
 
 

ali

1399/9/1
بله
دوباره یه روش اختراع کردن مردمو تیغ بزنن