استون مارتین هنوز نیامده، پیشتاز مسابقات فرمول یک شد

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

قرار است در رقابت های فرمول یک۲۰۲۱، خودرو ایمنی یا همان Safety Car جدیدی انتخاب شود و این خودرو جدید از برند استون مارتین خواهد بود تا در کنار مرسدس وظایف خود را انجام دهد.

خودروهای ایمنی فرمول یک از سال ۱۹۹۶ تا کنون به صورت انحصاری توسط شرکت مرسدس تامین شده اند و آخرین ها همین مرسدس AMG-GT R نقره ای رنگ است.

اما سایت موتوراسپرت گزارش کرده است که با وجود قطعی نشدن اما به نظر می رسد طبق قرارداد کنکورد راه برای تغییر خودرو ایمنی باز گذاشته شده است.

بر اساس این گزارش مرسدس به همکاری خود برای تامین خودروها از جمله خودرو پزشکی ادامه خواهد داد اما به احتمال زیاد در بخش خودرو ایمنی وظایف خود را با استون مارتین تقسیم خواهد کرد.

این قرارداد که اجازه تقسیم شدن وظایف خودرو ایمنی را به دو شرکت مختلف می دهد باعث خواهد شد تا هزینه ها بین دو شرکت تقسیم شود و این برای فصل آینده که ۲۳ مسابقه خواهد داشت مسئله مهمی است.

خودرو ایمنی
مرسدس و استون مارتین طی 12 ماه گذشته به طور فزاینده ای به یکدیگر نزدیک شده اند، آنها در بخش سهامداری و همکاری های فنی به توافق نامه های مهمی دست پیدا کرده اند. به تازگی نیز اعلام شده است که مرسدس سهام خود در استون مارتین را به ۲۰درصد افزایش خواهد داد، همچنین به طیف وسیعی از فناوری های آنها از جمله پیشرانه و معماری الکتریکی / الکترونیکی نیز دسترسی خواهند داشت.

از سوی دیگر توتو ولف، میر فعلی تیم فرمول یک مرسدس به عنوان یک سهامدار خصوصی مالک بخشی از سهام شرکت استون مارتین است و همزمان از دوستان نزدیک لارنس استرول، بزرگترین سهامدار این شرکت نیز هست.

در سال آینده در قالب تیم ریسینگ پوینت فعلی، شاهد بازگشت نام استون مارتین به فرمول خواهیم بود، لارنس استرول امیدوار است بتواند از مزایای بازار یابی این ورزش برای افزایش فروش محصولات خیابانی برند استون مارتین استفاده کند.

خودرو ایمنی
خودرو ایمنی فعلی پس از به روزرسانی در سال ۲۰۱۸ تا کنون سریعترین در نوع خود است. این خودرو از یک موتور V8 توئین توربوی ۴ لیتری به قدرت ۵۸۵ اسب بخار بهره می برد و توانایی رسیدن به سرعت ۳۲۸ کیلومتر در ساعت را دارد.

از سال ۲۰۰۰ تا کنون به جزء تنها یک مسابقه، خودرو ایمنی توسط راننده ۴۹ ساله آلمانی به نام برند مایلاندر هدایت شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران