سایپا شاهین زمستان امسال به بازار عرضه خواهد شد

"شاهين" تازه وارد گروه خودروسازي سايپا كه قرار است زمستان امسال تحویل مشتریان شود، بازار خودروي كشور را متحول خواهد كرد. اين خودرو در سخت ترين شرايط تحريمي كشور با همت مهندسان داخلي در سایپا طراحي و توليد شده است و با تمام چالش ها و عدم همكاري شركت هاي خارجي، سايپا توانست خودروي شاهين را مطابق با استانداردهاي 85 گانه داخلي و در سطح استانداردهای اروپايي، طراحي و به مرحله توليد انبوه نزديك كند.

استقبال و اعتماد مشتریان

اين خودرو نيامده به بازار، توانست متقاضيان خريد خودرو را به خود جذب كند. به گونه اي كه در طرح اخير پيش فروش محصولات سايپا بیش از 100هزار نفر براي اين خودرو ايراني ثبت نام كردند.

مديران سايپا، استقبال براي ثبت نام خودروي جديد اين گروه خودروسازي را اتفاقي مثبت براي صنعت خودرو ارزيابي كرده و اظهار داشتند مردم ضمن اعتماد به خودروي داخلي به اين باور و يقين رسيدند كه شاهين بر اساس سلايق و علايق مردم طراحي شده است و شايد بتوان گفت كه شاهین تعریفی مدرن و متفاوت از سدان ایده آل برای خانواده های ایرانی است.

از اين رو گروه خودروسازي سايپا اطمينان داده است كه خودروي شاهين با كيفيت مناسب در اختيار مردم قرار گيرد، تا فصلي نو از توليدات ملي در بازار خودرو، آغاز شود.

یک محصول ایرانی

92 درصد قطعات خودروي شاهين ساخت قطعه سازان داخلي است و اگر توليد برخي از قطعات، توجيه اقتصادي داشت و يا كشور با فقدان برخي از مواد اوليه كه بعضا مواد معدني است روبرو نبود، درصد داخلي سازي بسيار بالاتر بود.

تامین بیش از 92 درصد قطعات این خودرو در داخل کشور موضوعی است که می‌توان از دو زاویه به آن اشاره كرد؛ اول این‌که باتوجه به سطح تکنولوژیکی این خودرو، قطعه‌سازان داخلی توانسته‌‌اند با ارتقاء سطح دانش فنی خود، قطعاتی با کیفیت و تکنولوژی بالاتر نسبت به گذشته تولید کنند که در نهایت موجب رشد سطح قطعه‌سازان داخلی شده است.

در نگاه دوم می‌توان گفت تامین بخش عمده قطعات این خودرو در داخل، به معنی کاهش وابستگی به تامین‌کنندگان خارجی و كاهش ارزبری این محصول است.

امکانات رفاهی، قابلیت های فنی

شاهین، نخستین سدان بر پایه پلت فرم SP100 است. اين سدان خانوادگی قرار است با دو کیسه هوا، سانروف، ترمزهای دیسکی، سیستم روشنایی در روز (Daylight)، سنسور نور و پارک و دوربین عقب، نمایشگر لمسی، فرمان برقی، آینه های تاشو برقی، استارت دکمه ای، تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم کنترل فشار باد تایرها TPMS و ... وارد بازار شود.

شاهین همانطور که در گذشته نیز گفته شد، با پیشرانه 1.5 لیتری توربو با حداکثر توان 110 اسب بخار و حداکثر گشتاور 165 نیوتن متر روانه خیابان هاي كشورمان شود.

سدان شاهين آخرين مدل از توليد خودروي ملي گروه خودروسازي سايپا نيست و قطعا در آينده نزديك خانواده‌ای از پلت‌فرم SP100 توليد خواهد شد كه اين امر نشان از انطباق‌پذیری پلت‌فرم شاهين با سگمنت‌های مختلف دارد؛ استراتژيي که بسیاری از خودروسازان جهان در پیش گرفته‌اند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران