شرط سند در رهن از پیش ‎فروش ‎ایران خودرو حذف شد!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

از ابتدای سال جاری، محدودیت های شدیدی برای کوتاه کردن دست دلالان و عرضه خودرو به مصرف کنندگان واقعی در نظر گرفته شده است که یکی از آنها سند در رهن کارخانه به مدت 1 سال است تا امکان خرید و فروش خودروهای صفر کیلومتر وجود نداشته باشد، با این حال روز گذشته اعلام شد که شرط سند در رهن ایران خودرو برای پیش فروش اخیر این شرکت حذف شده است.

پیش از این مدیران وزارت صمت اعلام کرده بودند که در رهن بودن سند خودرو تا یکسال راهی برای حذف دلال‎ بازی در بازار خودرو است، اما به نظر می رسد که این شرط در پیش فروش اخیر گروه خودروسازی ایران خودرو برداشته شده و همزمان با تحویل خودروهای ثبت نامی، سند خودرو نیز به مشتریان تحویل داده خواهد شد، هرچند موعد تحویل این خودروها حواشی زیادی به همراه داشته است.

به عبارتی دقیق تر، گروه صنعتی ایران خودرو از روز دوشنبه 3 آذرماه پیش فروش 5 محصول مختلف خود را آغاز کرده است، اما در این طرح پیش فروش (مشارکت در تولید) سه خودروی دنا پلاس، پژو 207 دستی و پژو پارس TU5 با موعد تحویل مهر تا آذرماه 1401 و همچنین سود مشارکت 9 الی 11 درصد ثبت نام می شود و دو خودروی دیگر این طرح فروش یعنی رانا پلاس و سورن پلاس، با موعد تحویل فروردین الی شهریورماه 1401 به همراه سود مشارکت 10 الی 12 درصد در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

نظرات
 
 
 
رضا 1399/9/6
یعنی باهر مدلی که ایرانخودرو شرایط میزاره ،ملت همیشه در صحنه ،آماده ثبت نام هستن.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران