شریک چینی بی ام و اعلام ورشکستگی کرد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

بر اساس گزارش های محلی چین، یک شرکت دولتی خودروسازی به نام هوآچن گروپ اعلام ورشکستگی کرده و با کمک دولت وارد فرآیند احیای وضعیت بدهی های خود شده است. مقر اصلی این شرکت در استان شرقی چین لیائونینگ قرار دارد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از دنیای اقتصاد، شرکت خودروسازی دولتی هوآچن گروپ مالک چهار شرکت ثبت شده از جمله برلیانس است که با شرکت خودروسازی BMW نیز سرمایه گذاری مشترک 50-50 دارد. این شرکت در تاریخ 16 نوامبر سال جاری اعلام کرد که بدهی هایش از 990 میلیون دلار آمریکا فراتر رفته و این کمپانی خودروسازی را با مشکل جدی نقدینگی روبه رو کرده است.

پس از اثبات ناتوانی خودروسازی هوآچن گروپ در پرداخت بدهی های خود، دادگاه در تاریخ 20 نوامبر ورشکستگی این شرکت را تایید کرد. این مورد یکی از بزرگترین ورشکستگی شرکت های خودروسازی خواهد بود که از ژوئن 2019 تاکنون به علت افت بازار خودروهای چینی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است که این موج افت بازار خودروهای چینی با شیوع ویروس کرونا شدت بسیار بیشتری به خود گرفته است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران