خودروهای عجیبی که دیگو مارادونا در طول زندگی خود داشت + عکس

همانطورکه احتمالاً متوجه شده اید، دیگو مارادونا اسطوره فوتبال جهان دیروز در سن 60 سالگی درگذشت. او که به غیر از فوتبال، به سیاست نیز علاقه داشت، خودروهای مختلفی در طول زمان زندگی خود داشت که داستان های جالبی پشت هر کدام وجود دارد.

در این مقاله از خودروبانک قصد داریم به خودروهایی اشاره کنیم که توسط دیگو مارادونا خریداری شده بود که بعضی از آنها بسیار خاص و متفاوت هستند.

پورشه 924، اولین خودروی مارادونا

اولین خودرویی که مارادونا خریداری کرد، یک پورشه 924 بود. این پورشه از نظر قابلیت های حرکتی و رنگ بسیار خاص بود و در زمانی که او تنها 19 سال داشت این خودرو را خریداری کرد. رنگ قهوه ای خاص در بیرون و داخل این خودرو، پورشه 924 او را متمایز کرده بود. بعده ها این خودرو چندین بار بین کلکسیونرهای مختلف فروخته شد و قیمت آن به 500 هزار دلار رسید! قیمتی بسیار عجیب برای چنین خودرویی.

پورشه 924

فیات 128

در زمانیکه مارادونا تازه به اسپانیا و بارسلونا رفته بود، برخلاف دیگر بازیکنان، تنها یک خودروی فیات 128 اقتصادی خرید و در حالیکه دیگر بازیکنان تیم، خودروهای بسیار بزرگی داشتند. او البته در اروپا چندین خودروی اقتصادی دیگر را نیز خریداری کرده بود که می توانیم به رنو Fuego و یا مینی کوپر نیز اشاره کنیم.

فیات 128

فراری F40 مشکی رنگ پرحاشیه

در سال 1986 و بعد از قهرمانی آرژانتین در جام جهانی، مارادونا تصمیم میگیرد که یک فراری تستاروسا بخرد. اما اون این خودرو را برخلاف رنگ استاندارد که قرمز بود، به رنگ مشکی سفارش می دهد. این خودرو به صورت عادی 430 هزار دلار قیمت داشت اما مارادونا حاضر می شود 130 هزار دلار دیگر پرداخت کند تا بعد از سیلوستر استالونه، این خودرو را به صورت خاص به رنگ مشکی خریداری کند. بعده ها مایکل جکسون و مایکل جوردن نیز یک تستاروسا مشکی رنگ خریداری می کنند. جالب است بدانید که این خودرو به دلیل ماهیت مسابقه ای بود، سیستم صوتی و یا تهویه مطبوع ندارد اما مارادونا اصرار می کند که مدلی که به او تحویل داده می شود، باید دارای این امکانات نیز باشد.

فراری تستاروسا

کامیون اسکانیا 113H

در سال 1993 که مارادونا پس از سال ها به آرژانتین بازگشته بود، اقدام به خرید خودروهای عجیبی می گیرد. یکی از این خودروها، کامیون اسکانیا 113H بود که رنگ خاص آبی داشت و باعث شد تا کانون توجهات بسیاری از ژورنالیست ها در سراسر جهان شود.

کامیون اسکانیا

Overcomer Hunta خودرویی عجیب

مارادونا در چند سال پایانی، یک خودروی عجیب به نام Overcomer Hunta را خریداری کرد. یک چهارچرخ بسیار بزرگ که می تواند در مسیرهای بسیار سخت آفرودی به راحتی حرکت کند. البته برخلاف جثه بسیار بزرگ این خودرو، یک موتور 2 لیتری توربودیزل روی آن نصب شده که تنها می تواند 120 اسب بخار و 291 نیوتن متر گشتاور را تولید کند و حداکثر سرعت آن تنها 70 کیلومتر در ساعت است.

Overcomer Hunta

خودروهای لوکس در امارات

در زمانیکه او در امارات مشغول مربی گری بود، یک دستگاه خودروی بی ام و i8 خریداری می کند. همچنین او به این خودرو راضی نبوده بعداً یک رولزرویس گوست 12 سیلندری می خرد که 300 هزار یورو قیمت داشت.

بی ام و i8

خودروهای مارادونا

البته این تنها بخشی از خودروهای معروف ماردونا بوده اند، و در ادامه می توانیم به بی ام و M4 و یا شورلت کامارو RS نیز اشاره کنیم.

BMW M4

نظرات
 
 
 
Amir Hesam 1399/9/8
کامیون واسه چی میخواسته؟
هادی 1399/9/10
این اواخر زده بود به سرش

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران