تصادف وحشتناک رومن گروژان در مسابقه فرمول یک بحرین

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

چیزی نمانده بود تا مسابقه فرمول یک بحرین در همان چند پیچ ابتدایی تبدیل به یکی از فاجعه بار ترین مسابقات فرمول یک شود.

رومن گروژان از تیم هاس در پیچ شماره ۳ درگیر یه تصادف فوق العاده سنگین شد که در نتیجه آن خودرو فرمول یک وی به دو تکه تقسیم شده و دچار آتش سوزی مهیبی گردید. در کمال ناباوری راننده فرانسوی تیم هاس توانست به سلامت از تکه ها خودرو خارج شود و سریعا به بیمارستان نظامی در بحرین منتقل شد.

برخورد رومن گروژان در گرندپری بحرین
بر اساس گزارشات اولیه تیم هاس، رومن از ناحیه دست و پا دچار سوختگی شده است. در همین رابطه گونتر اشتاینر، مدیر تیم هاس گفت:

من نه پزشک هستم نه به صورت مستقیم با خود رومن صحبت کرده ام اما بر اساس اخباری که از تیم پزشکی و مارشال ها شنیده ام رومن در هوشیاری کامل به سر می برد و فقط دچار سوختگی در مچ پا و دست خودش شده است. به هر حال تصادف مهیبی بود و سالم بودن گروژان بیشتر به یک معجزه شبیه است. از تمام مارشال ها و پزشکان پیست کمال تشکر را دارم. رومن در حال حاضر در بیمارستان بستری شده است و ممکن است دچار شکستگی دنده(ها) شده باشد.

از مدیر تیم هاس در رابطه با اهمیت وجود هیلو (Halo) و کارکرد آن در این تصادف سوال کردیم، وی پاسخ داد:

خودرو رومن گروژان پس از برخورد در گرندپری بحرین
کاملا قطعه مفیدی است، وقتی شدت برخورد و بلایی که سر خودرو آمده است را ببینید متوجه خواهید شد که رومن جانش را مدیون این قطعه است. بر اثر شدت برخورد، گروژان از میان گارد ریل ها عبور کرد و سرش در معرض خطر بزرگی قرار داشت. امروز ثابت شد که خوش شانس ترین تیم فرمول یک هستیم. تا اینجا همه چیز به خیر گذشته است و امیدوارم در آینده برای رومن مشکلی ایجاد نشود.

اضطراب شدید در گاراژ تیم هاس
گونتر در ادامه افزود که خودرو گروژان هیج مشکل فنی نداشته و علت این برخورد انحراف به راست ناگهانی خود او بوده است نه مشکل مکانیکی در خودرو.

انحراف به راست رومن و برخورد او با کویات
انحراف رومن به خاطر وجود قطعات فیبر کربن موجود در پیست بود و زمانیکه راننده فرانسوی برای فرار از برخورد با آنها به سمت راست منحرف شد متوجه حضور دنیل کویات نبود و به همین خاطر بر اثر برخورد با خودرو کویات دچار انحراف شده و با دیواره پیست برخورد کرد.

در نتیجه این برخورد مسابقه فرمول یک بحرین با برافراشته شدن پرچم قرمز متوقف شد تا خودرو رومن از محل حادثه منتقل شود و دیواره آسیب دیده ترمیم گردد. توقفی که بیشتر از ۴۵ دقیقه به طول انجامید. در ادامه توجه شما را به تصاویر این برخورد شدید جلب می کنم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران