حباب ایمنی تاتا، خودرو را تا زمان تحویل از کرونا ویروس در امان نگه می‌دارد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

همه‌گیری ویروس کرونا زندگی همه ما را تغییر داده و آینده‌ای برای ما ترسیم کرده که با آن احساس غریبگی می‌کنیم. در حالی‌که بسیاری از مردم ماه‌هاست در خانه‌های خود محبوس شده‌اند، برخی مشاغل همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. شرکت تاتاموتورز که یکی از خودروسازان بزرگ هندی است، برای عرضه بهداشتی خودروها راهکار جالبی را تدارک دیده که به رونق بخش فروش طی بحران کرونا کمک می‌کند.

حباب ایمنی تاتا

با وجود همه‌گیری کرونا در ابتدای سال ۲۰۲۰، این شرکت خودروسازی هندی در یک چهارم ابتدایی سال، خودروهای زیادی را تحویل مشتریان داده است. بسیاری از خودروهای این شرکت از جمله تیاگو، تیگور و نکسون فیس‌لیفت شدند و این برند همچنین مدل‌های جدید آلتروز و نکسون الکتریکی را عرضه کرد. با افزایش تقاضا در میان این بیماری همه‌گیر، این شرکت نیازمند یافتن راه‌حلی برای فروش ایمن خودروها بوده است.

به همین دلیل، تاتا در حال حاضر برنامه‌ای برای ضدعفونی کردن کامل خودروها پیش از تحویل به مشتریان راه‌اندازی کرده‌ است. با این حال، در اواخر ماه نوامبر، آن‌ها لایه محافظتی دیگری برای خودروها درنظر گرفتند. این شرکت خودروها را در یک حباب ایمنی پلاستیکی قرار می‌دهد تا تماس فیزیکی را قبل از تحویل خودرو به مشتریان کاهش دهد.

این شرکت علاوه بر رونمایی از کانسپت جدید PPE، قصد دارد به زودی شاسی بلند گراویتاس که نسخه‌ای از مدل هریر با دو صندلی بیشتر است را عرضه کند. با این حال، به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و مشکلات در زنجیره تامین، عرضه این خودروهای جدید تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است. این خودروساز هندی همچنین به معرفی مدل‌های آلتروز توربو بنزینی و شاسی بلند کوچک HBX اشاراتی کرده است، اما احتمالا عرضه آن‌ها هم به تعویق خواهد افتاد.

صرف‌نظر از اینکه چه زمانی می‌توانیم به حالت عادی قبل از کرونا برگردیم، جالب است که ایده‌های نوآورانه‌ای مثل این را ببینیم که قصد دارند مطمئن شوند از این بیماری خطرناک جان سالم به در می‌بریم. در حالی که این حباب ایمنی قبلا در صنعت خودروهای کلاسیک مورد استفاده قرار گرفته بود، جالب است که عملکرد آن را به عنوان یک مانع در برابر انتقال ویروس کرونا مشاهده کنیم.

نظرات
 
 
 
مهدی 1399/9/12
چقدر نادان هستند بیاد ایران یکی دوسال تو پارکینگ میخوابونیم هم قیمتش میره بالا هم ویروس ناچار میشه بمیره!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران