رئیس طراحی بی ام و از سفارشی‌سازی سری 4 استقبال می‌کند!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

سبک طراحی جدید بی ام و از سال گذشته تاکنون مورد انتقادات بسیاری واقع شده و حتی گاهی اوقات تا مرز درگیری مجازی نیز پیش رفته است. طراحی اغراق آمیز بی ام و سری 4 که جلوپنجره‌های کلیوی بیش از حد بزرگی دارد، بخش اصلی این داستان را تشکیل می‌دهد و تقریبا تمامی طرفداران برند بی ام و از این جلوپنجره‌ اغراق شده متنفر هستند.

حال رئیس بخش طراحی بی ام و که تمامی این اتفاقات از تصمیمات او نشات می‌گیرد، اعلام کرده مشکلی با دستکاری ظاهر بی ام و سری 4 توسط افراد مختلف ندارد. به نظر می‌رسد بی ام و می‌داند که تصمیم اشتباهی در خصوص طراحی نسل جدید خودروهایش اخذ کرده اما شهامت لازم برای اعتراف به اشتباه را ندارد. متخصصان بازاریابی و فروش بی ام و می‌دانند که طرفداران بی ام و در سراسر جهان، احتمالا پس از خرید بی ام و سری 4 جدید اقدام به تغییر نمای ظاهری این خودرو می‌کنند، بنابراین پیشاپیش جبهه را به منتقدان واگذار کرده است.

کریستوفر ویل، مدیر طراحی بی ام و در گفتگو با خبرگزاری CarsGuide گفت: از نظر من هیچ اشکالی ندارد که مالکان خودروهای بی ام و با استفاده از قطعات موجود در افترمارکت، ظاهر اتومبیل خود را دستکاری کنند و حتی این شخصی‌سازی‌ها می‌تواند برای ما خوب باشد.

بی ام و سری 4

نخستین بار است که یک مدیر ارشد صنعت خودروسازی، مالکان خودروها را به این کار تشویق می‌کند چرا که شرکت‌های خودروسازی معمولا تمایل ندارند تا مشتریان قطعات شرکت‌های دیگر را جایگزین قطعات اصلی خودروها کنند. ویل اعتقاد دارد همان‌گونه که شخصی‌سازی در دنیای موتورسیکلت‌ها مرسوم است، می‌توان خودروها را نیز به صورتی که مطابق میل مشتری باشد تغییر داد. به گفته ویل شخصی‌سازی خودروها باعث می‌شود تا بین تمامی افرادی که از یک خودرو خاص استفاده می‌کنند، تمایز وجود داشته باشد.

ویل همچنان اعتقاد دارد که تصاویر منتشر شده از بی ام و سری 4 جدید، تمام جزئیات ظاهری این خودرو را نشان نمی‌دهند و ظاهر این خودرو از نمای نزدیک بهتر خواهد بود. به اعتقاد ویل رعایت محدودیت‌ها در طراحی خودرو امری پسندیده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران