طرح هر ایرانی ۲۰ لیتر ‌بنزین از دستور کار خارج شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

براساس پیش بینی های انجام شده، تصمیم براین شده بود تا به هر فرد ایرانی 20 لیتر بنزین تعلق گیرد و شرایط فعلی اعطای سهمیه سوخت به مردم اصلاح شود، اما منابع خبری اعلام کردند که روز گذشته مجلس شورای اسلامی بررسی این طرح را به تعویق انداخته و در حال حاضر از دستور کار مجلس خارج شده است.

لازم به یادآوری است که با برنامه ریزی این طرح در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که در مرحله مطالعه و بررسی قرار دارد، پیش بینی شده تا میزان یارانه بنزین تنها به دارندگان موتورسیکلت و خودرو تعلق نگیرد و بلکه بین تمامی افراد جامعه، حتی کسانی که وسیله نقلیه شخصی ندارند تقسیم شود تا عدالت برای همه یکسان باشد.

در جزییات این طرح به این موضوع اشاره شده است که به هر ایرانی روزانه 0.7 لیتر بنزین تعلق می ‌گیرد، این یعنی برای هر فرد ماهانه ۲۰ لیتر سهمیه بنزین تعلق خواهد گرفت. مهم ترین موضوعی که در این طرح به آن توجه شده امکان فروش این سهمیه برای کسانی خواهد بود که هیچکدام از وسایل نقلیه موتوری را در اختیار ندارند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران