در هر دقیقه چند خودرو در خودروسازی های جهان تولید می شود؟ آمار جالب صنعت خودرو

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

صنعت خودرو جهان امروزه به تجارتی چند ملیتی و چند میلیارد دلاری تبدیل شده که سالانه بیش از 100 میلیون دستگاه خودرو را روانه بازار می‌کند. درک مقیاس تولید خودرو در سطح جهان اندکی دشوار است، بزرگترین کشور خودروساز جهان اکنون چین است که هر دقیقه 48.9 دستگاه خودرو به تولید می‌رساند. ایالات متحده، آلمان و مکزیک به طور مشترک در جایگاه بعدی قرار دارند که طی هر دقیقه 47.7 دستگاه خودرو تولید می‌کنند. برای آن‌که اندازه صنعت خودرو را دقیق مجسم کنیم، نیاز داریم بدانیم طی هر دقیقه چه اتفاقی در صنعت خودرو رخ می‌دهد.

بنابر گزارش منتشر شده از سایت MoneyShake.com که داده‌های مربوط به صنایع مختلف را تجزیه و تحلیل می‌کند، می‌توان به آمار تولید هر شرکت طی هر دقیقه دست پیدا کرد. طبق آمار این سایت در حوزه صنعت خودروسازی، تویوتا و فولکس واگن بیشتر از باقی شرکت‌ها نرخ تولید دارند. تویوتا 19.9 خودرو بر دقیقه و فولکس واگن 19.8 خودرو بر دقیقه تولید می‌کنند. در رتبه سوم هیوندای با میزان تولید 13.7 خودرو در دقیقه قرار دارد. سایر رتبه‌ها نیز به ترتیب عبارتند از:

General Motors13.0
Ford12.2
Nissan11.0
Honda10.0
FCA8.8
Renault7.9
Nissan6.9

قدرت تیراژ گسترده فولکس واگن و تویوتا، به سودآوری عظیم این دو شرکت منجر شده است. فولکس واگن و تویوتا به ترتیب در هر دقیقه 523،592 دلار و 553،676 دلار درآمد دارند، در حالی‌که هیوندای با رتبه سوم تیراژ در بین ده خودروساز برتر از نظر درآمد حضور ندارد. دایملر با درآمد 359 هزار و 970 دلار در رتبه سوم قرار دارد و پس از آن فورد با 285 هزار و 198 دلار و هوندا با 270 هزار و 35 دلار قرار دارند.

خودروسازان برتر از نظر فروش خودروهای الکتریکی:

تسلا - 42 خودرو در دقیقه

بی وای دی – 26 خودرو در دقیقه

بایک موتور – 18 خودرو در دقیقه

بی ام و – 16 خودرو در دقیقه

نیسان – 10 خودرو در دقیقه

فولکس واگن – 6 خودرو در دقیقه

سایک موتور – 6 خودرو در دقیقه

جیلی – 9 خودرو در دقیقه

هیوندای – 8 خودرو در دقیقه

رنو – هفت خودرو در دقیقه

اتومبیل برای میلیون‌ها انسان مساله‌ای حیاتی محسوب می‌شود و افراد علاقمند به دنیای خودروها، آمار و اطلاعات این صنعت را با دقت دنبال می‌کنند. با این وجود باقی افراد نسبت به مقیاس صنعت خودرو بی‌توجه هستند. وجود چنین آمارهایی می‌تواند به تمامی افراد کمک کند تا متوجه میزان اهمیت و بزرگی صنعت خودرو شوند. تنها صد میلیون خودرو طی هر سال تولید می‌شود اما برای تولید این خودروها به میلیون‌ها قطعه و مدار الکترونیکی، کیلومترها سیم کشی و مقادیر فراوانی فلز، پلاستیک و چوب نیاز است که باید از جایی تهیه شوند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران