واردات خودرو سال 1400 آزاد نمی شود، تیر خلاص دولت به شایعه های شیرین بازار خودرو

روز چهارشنبه 12 آذرماه، بودجه سال 1400 به مجلس ارائه شد و اعمال حقوق ورودی واردات خودرو در سال 1400، باعث شد تا گمانه زنی مبنی بر آزادسازی واردات خودرو شروع شده و به سرعت در رسانه های مختلف منتشر شود، ولی این خبر واکنش سخنگوی ستاد بودجه در سازمان برنامه و بودجه را به همراه داشت و این موضوع را تکذیب کرد.

به نقل از ایسنا، در ردیف 110402 جدول 5 درآمدی لایحه بودجه سال 1400، برای واردات خودرو حقوق ورودی تقریبا 2040 میلیارد تومانی پیش بینی شده است، اما مژگان خانلو سخنگوی ستاد بودجه اعلام کرد که حقوق ورودی تقریبا 2000 میلیارد تومانی در بخش درآمدی دولت به معنی آزادسازی واردات خودرو نیست و واردات خودرو همچنان ممنوع بوده و هنوز تصمیمی برای آزادسازی واردات گرفته نشده است.

وی اینگونه توضیح داد که در حال حاضر تعدادی از خودروها به دلایلی از جمله مشکل قضایی، همچنان در گمرکات کشور دپو شده اند که هنوز در مورد ترخیص آنان تصمیمی گرفته نشده است، ولی ممکن است سال آینده مشکلات ترخیص این خودروها برطرف شود. برهمین اساس حقوق ورودی آنان به عنوان یکی از محل های درآمدی دولت در سال آینده پیش بینی شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران