تحقیر شدن والتری بوتاس برای بار دوم، جورج راسل در صدر تمرین دوم فرمول یک بحرین

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

به علت مثبت شدن تست کرونا لوئیس همیلتون، جورج راسل جانشین او در فرمول یک بحرین شد و همین کافی بود تا راسل جوان بتواند در یک روز، دوبار پیاپی برتری خود نسبت به والتری بوتاس را اثبات کند.

تمرین دوم فرمول یک بحرین در حالی آغاز شد که بوتاس دل خوشی از تمرین اول نداشت و نتوانسته بود از پس هم تیمی جدید اش که تنها یک روز با خودرو مرسدس رانندگی کرده بود بر بیاید. اما تمرین دوم به کابوسی برای بوتاس تبدیل شد.

راسل جوان توانست برای بار دوم برتری خود نسبت به بوتاس را دیکته کند، آنهم در شرایطی که به هیچ عنوان نسبت به بوتاس، شناخت کافی با خودرو مرسدس ندارد.

همین برتری راسل باعث عصبی بودن والتری شد تا جاییکه هر بار برای شکستن زمان جورج اقدام می کرد از محدوده مجاز پیست خارج می شد و زمان ثبت شده او توسط داوران حذف می گردید.

در دنیای فرمول یک تمرین دوم را به شبیه ساز مسابقه می شناسند و همین امر کافی است تا برای راسل شانس پیروزی را دز نظر بگیریم. پیروزی راننده ای که از ابتدای فصل موفق به کسب حتی یک امتیاز نیز نشده است و حال با خودرو مرسدس در صدر تمرین اول و دوم قرار گرفته. اگر راسل موفق به کنترل جو روانی تیم مرسدس و استرس خود شود روز یک شنبه شاهد اولین سکو خود خواهد بود.

خودرو چارلز لکلرک
از تیم فراری نیز در همان ابتدای تمرین و تنها پس از دو دور، خودرو چارلز لکلرک دچار مشکل فنی شد و از تمرین دوم کنار رفت. سباستین نیز با چسبندگی عقب خودرو مشکل بسیاری داشت و چند باری از پیست خارج شد و دچار اسپین گردید.

سباستین فتل
مکلارن نیز روز خوبی را پشت سر نگذاشت، هر دو خودرو آنها به علت نقض فنی در اواخر تمرین دوم کنار رفتن تا مکانیک های مکلارن شب سختی را پشت سر بگذارند.

رانندگان ردبول اما یک روز نرمال را سپری کردند و مکس توانست به رده دوم و آلبون به رده پنجم دست پیدا کنند.

تیم رنو نیز در حالیکه رقیب مستقیم آنها، تیم مکلارن، با مشکلات موتوری و گیربکس دست و پنجه نرم میکردند تمام توان خود را به کار گرفتند تا به رتبه ۴ام و ۹ام برسند.

حال باید منتظر آخرین تمرین در این پیست جدید باشیم و پس از آن شاهد یک دور تعیین خط رقابتی و جذاب از تیم مرسدس و ردبول خواهیم بود.

جدول رده بندی رانندگان پس از تمرین دوم:

نتایج تمرین دوم فرمول یک بحرین

نظرات
 
 
 
سجاد 1399/9/14
با تشکر از گروه خودرو بانک ، خیلی کار خوبی میکنید اخبار فرمول یک رو در سایت قرار میدید.
واقعا علاقه مند ها به این رشته دستشون بستس و سخت میتونن این اخبار رو از سایت های فارسی گیر بیارن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران