راسل ثابت کرد هر کسی میتواند با خودرو مرسدس قهرمان شود، مگر خود مرسدس نخواهد

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

عملکرد دیدنی راسل در خودرو مرسدس طی مسابقه فرمول یک سخیر، بحث نقش خودرو یا راننده در برتری تیم مرسدس را بار دیگر بر سر زبان انداخته است.

پس از مسابقه دیروز بحث اصلی محافل فرمول یک جهان این است که خودرو مرسدس عامل اصلی پیروزی است یا راننده این خودرو، در زیر نظر تعدادی از کارشناسان فرمول یک را خواهید دید:

جان دین:

اکنون موقع آن نیست که مرسدس ریسک ایجاد تغییرات اساسی در تیم را انجام دهد. آنها میتوانند در سال آینده یک قهرمانی تثبیت شده با لوئیس داشته باشند و با توجه به تغییرات قوانین در ۲۰۲۲ این آخرین فرصت آنها خواهد بود. در دوران بعد از ۲۰۲۲ هر تیمی میتواند مدعی کسب قهرمانی باشد، حتی ویلیامز.

اگر راسل بخواهد در سال آینده در صندلی لوئیس همیلتون باشد ممکن است حتی به قهرمانی هم برسد اما ریسک های خودش را نیز دارد، راسل راننده جوانی است و پختگی و تجربه همیلتون را ندارد.

جیمی بوروسکی:

مرسدس سال ها است که برای دوران پس از قوانین جدید برنامه ریزی کرده است و آمادگی این را دارد تا قبل از تاثیر گذاشتن سقف بودجه بر روند کسب پیروزی آنها، ۲تا۳ قهرمانی دیگر را هم به دست بیاورد.

زمانیکه ممکن است دیگران به مرسدس نزدیکتر شوند، هنگام اجراء قوانین جدید موتور خواهد بود. در این زمان سایر تولید کنندگان پاوریونیت شانس رقابت پیدا خواهند کرد و به همراه شرایط محدودیت سقف بودجه تیم ها خواهند توانست به رقابت نزدیک بپردازند.

فرناندو آلونسو:

واقعا برای مرسدس شرم آور است، آنها موفق شدن همه کاری بکنند تا راسل به پیروزی نرسد. زمانیکه همیلتون در جلوی مسابقه قرار دارد هیچ مشکلی برای او ایجاد نمیشود اما وقتی راسل در جلو بود همه مشکلات و اشتباهات با هم اتفاق افتاد. این شرایط بوتاس را هم از بین برده است.

هیچ امکانی وجود ندارد که مرسدس این همه اشتباه را با هم انجام دهد و نتیجه آن تنها از دست رفتن پیروزی راسل باشد.

راسل کاملا شایسته پیروزی بود. فقط تصور کنید که با گذشت زمان بیشتری در این خودرو به کجا خواهد رسید، فراموش نکنید که او تنها یک آخر هفته را در این خودرو کاملا جدید گذرانده است و این چنین موفق عمل کرده است، حال اگر با خودرو هماهنگی کامل پیدا کند چه خواهد شد؟

این استدلال که پیروزی ها برای خودرو مرسدس است دیگر ثابت شده است. هر کسی میتواند با خودرو مرسدس قهرمان شود مگر خود مرسدس نخواهد.

جای تعجب نیست که توتو راسل را در کنار همیلتون قرار ندهد، همیلتون از بوتاس بسیار راضی است.

ریولور:

مردم مدام از راننده صحبت میکنند اما راسل ثابت کرد مهم نیست چه کسی در این خودرو قرار داشته باشد. بهتر است مرسدس سال آینده با ترکیب راسل-بوتاس به مسابقات برگردد تا پول هنگفتی از دستمزد همیلتون در جیب تیم بماند و بتوانند دنبال مکانیک های بهتری بگردند که دیگر از این اشتباهات مسخره خبری نباشد. با همین پیت استاپ فاجعه بار رده ۱-۲ مرسدس از بین رفت.

خودرو جورج راسل با شماره ۶۳
فیل میشل:

بهانه توتو یک بهانه آماتوری مطلق است و به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست. اصلا فرض را بر خرابی رادیو تیمی یا بیسیم مکانیک ها میگذاریم، هرچند آنرا قبول ندارم، اما با همین فرض هم وقتی همه میدانند راسل جلودار مسابقه است و بوتاس نفر دوم، پس طبیعی است که در یک پیت استاپ دوتایی اول راسل وارد خواهد شد. این هم به کنار، وقتی راسل وارد پیت استاپ شد به درشتی شماره او بر جلوی خودرو نوشته شده است و هر کسی متوجه فرق آن با شماره بوتاس می شود، چه برسد به گاراژ مرسدس که گاراژ تیم قهرمان است و تجربه کمی در پیت استاپ ندارد.

ردبول باید دنبال یک راننده دوم عالی باشد. مرسدس تحت فشار بسیار شکننده است.

کریس منسر:

جورج راسل ثابت کرد که اهمیت خودرو در فرمول یک تا کجا است. لوئیس راننده سریعی است اما در مرسدس سریع است و یک هم تیمی ضعیف دارد، بدون این شرایط هفت بار قهرمانی جهان امکان نداشت.

راسل تنها ۴ساعت تمرین و یک جلسه تعیین خط را با این خودرو گذراند و این چنین بوتاس را نابود کرد، اگر اشتباهات مرسدس نبود، راسل پیروز بحرین بود.

درست است که راسل نیز مثل همیلتون در مرسدس در مقام راننده برتر پیست بود، اما علت این امر بیشتر به بوتاس باز میگردد. من نمیگویم که جورج یا لوئیس رانندگان ضعیفی هستند، اما آنها در برابر بوتاس مثل یک ابر قهرمان هستند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران