توتو ولف: ترکیب همیلتون _ راسل، یک ترکیب سرکش خواهد بود

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

به دنبال نمایش فوق العاده جورج راسل در پیست بحرین، مدیر ایم تیم آلمانی اعلام کرده است که هم تیمی شدن راسل و لوئیس میتواند شرایط مسابقه خطرناکی را برای تیم ایجاد کند.

پس از مثبت شدن تست کرونا لوئیس همیلتون، به درخواست مرسدس جورج راسل صندلی تیم ویلیامز را ترک کرده و برای گرندپری سخیر به تیم مرسدس پیوست.

راسل در مرحله تعیین خط نتوانست والتری بوتاس را شکست دهد و مسابقه را از رده دوم استارت زد، اما در همان ابتدای مسابقه و در پیچ اول توانست از سد بوتاس گذشته و برای اولین بار در دوران حرفه ای خود لیدر یک مسابقه فرمول یک شود.

تا قبل از پیت استاپ دوتایی تیم مرسدس و مشکلات آن که به گفته مرسدس به خاطر مشکل در رادیو مکانیک ها بوده است، راسل در رده اول قرار داشت. پس از آن پیت استاپ پر حاشیه راسل در رده ۵ام به پیست بازگشت اما چیزی نگذشت که با سبقت های بسیار جذاب و دیدنی به خود را به رده دوم رساند و برای کسب پیروزی تنها سرجیو پرز را بر سر راه خود داشت که رد شدن از آن هم دور از دسترس جورج نبود.

اما پنچری بد موقع لاستیک خودرو او باعث شد تا یک پیت استاپ اجباری دیگر انجام دهد و اینبار رده رده ۱۵ ام به مسابقه بازگردد. راسل دست از جنگیدن نکشید و در نهایت توانست مسابقه را در جایگاه ۹ام به پایان برساند تا هرچند مسابقه برده را از دست داده بود اما اولین امتیاز های دوران رانندگی اش در فرمول یک را دریافت کند.

توتو ولف پیشتر اعلام کرده بود که آمدن راسل به تیم مرسدس در مسابقه بحرین به معنی هم تیمی شدن او با لوئیس برای فصل نخواهد بود و ترکیب رانندگان آنها همیلتون و بوتاس خواهد ماند.

اما عملکرد عالی این جوان ۲۲ ساله در مسابقه بحرین باعث شده است تا تماس های زیادی با تیم مرسدس در راستای آمدن راسل به آن تیم گرفته شود.

توتو ولف در جواب این سوال که آیا ممکن است راسل در فصل آینده به تیم مرسدس بیاید جواب منفی داده است اما در رابطه با تمدید یا عدم تمدید قرارداد همیلتون سکوت کرده است. توتو گفت:

راسل راننده ویلیامز است و با این تیم قرارداد دارد، رانندگان ما لوئیس و بوتاس هستند. بنابراین در این لحظه این صحبت ها را واقع بینانه نمی دانم.

اما میتوانم درک کنم که حظور راسل در تیم شرایط یک رقابت هیجان انگیز را ایجاد می کند و این برای ما خوب خواهد بود.

شاید در آینده چنین اتفاقی رخ دهد.

ولف میگوید نمایش دیروز راسل باعث می شود تا تیم ویلیامز تاکید بیشتری بر روی راسل داشته باشد اما هنوز مطمئن نیست در آینده و پس از پایان قرارداد دو طرف در ۲۰۲۱ چه اتفاقی رخ خواهد داد. وی افزود:

راسل همیشه راننده مرسدس بوده است و اکنون در اختیار تیم ویلیامز است. من فکر میکنم آنها میتوانند به کاری که او انجام داده است افتخار کنند.

اما آنها می دانند که زمان های دور های او در تیم ویلیامز معیار بازار راننده اشان خواهد بود.

حال باید ببینیم که در آینده چه اتفاقی پیش خواهد آمد. صادقانه بگویم، هنوز تصمیمی در این باره نگرفته ام.

پس از پایان مسابقه و از دست رفتن پیروزی راسل، توتو با او احساس هم دردی کرد اما افزود که امروز را نباید به عنوان یک شکست در نظر بگیرد، امروز ثابت شد که او چه توانایی هایی دارد.

ناراحتی جورج راسل پس از پایان مسابقه فرمول یک سخیر۲۰۲۰
امروز، روز ناراحتی نیست. امروز کل تیم یاد گرفتند که در رقابت مسابقات جهانی نباید رادیو از کار بیفتد.

همچنین ما متوجه شدیم که راسل راننده ای است که تمام شرایط ستاره شدن را دارد، ستاره ای در آینده.

از طرفی برای از دست رفتن نتیجه ای که او می توانست برای مرسدس کسب کند ناراحتم و از طرفی از کیفیت عملکرد او بسیار خوشحالم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران