پنین ‌فارینا می‌گوید چیزی به عنوان بیش‌ازحد سریع وجود ندارد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

رنه وولمن رئيس پنین‌ فارینا در مصاحبه جدیدی درباره آینده سرعت اظهارنظر کرده است. با توجه به اینکه ابرخودرو الکتریکی باتیستا با توان ۱۹۰۰ اسب بخار به زودی توسط این شرکت رونمایی خواهد شد، پنین‌ فارینا آماده است تا خودرویی را معرفی کند که قدرت بسیار زیادی دارد و این سوال را به وجود می‌آورد که آیا این خودرو بیش‌ازحد سریع خواهد بود؟

تیم پنین ‌فارینا هم اکنون در حال آزمایش ابرخودرو باتیستا در مرکز آزمایش ناردو در ایتالیا هستند، و تحویل این مدل به مشتریان در سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. وولمن در این مصاحبه توضیح داده است:

هم‌اکنون در حال اعتبارسنجی نهایی طراحی، و کالیبره کردن سیستم‌ها هستیم. ما در حال نهایی کردن تنظیمات دمپر، کمک‌فنر و میله آنتی‌رول و تنظیم آن‌ها در تونل باد و شبیه‌ساز هستیم. بعد از اینکه این کار را طی چند هفته آینده انجام دادیم، به سراغ کالیبره کردن می‌رویم، که مهندسان در آن نقش مهمی دارند. سپس روی حالت‌های رانندگی، گشتاور برداری، و حتی رابط کاربری بین انسان و ماشین کار خواهیم کرد.

وولمن به این نکته اشاره کرده که هدف از ساخت باتیستا ثبت رکورد سرعت در پیست‌ها نیست، بلکه اولویت اصلی تیم سازنده ارائه رانندگی لذت‌بخش است. وولمن در ادامه گفته:

ما لزوما به دنبال شکستن رکورد سرعت در پیست نیستیم، چون هدف ما از ساخت باتیستا این نیست. اگر یک خودرو را فقط به منظور رسیدن به این هدف بسازید، ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید.

اگرچه کووید-۱۹ تاثیر زیادی روی دنیا داشته ‌است، وولمن از زمان تحویل این خودرو به مشتریان اطمینان دارد:

ما برنامه‌ها را به دلیل شرایط کنونی تغییر داده‌ایم، اما به طور کلی تاخیر ناشی از ویروس کرونا روی پروژه ما به بدی مشکلاتی که برای اکثر شرکت‌های دنیا به وجود آورده نیست.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران